Copa America: zwycięstwo Kolumbii z Argentyną w hicie fazy grupowej

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 16.06.2019, 02:03

Kolumbia pokonała Argentynę 2:0 (0:0) w jednym z najciekawszych spotkań fazy grupowej Copa America 2019. Podopieczni Carlosa Queiroza wykonali duży krok w kierunku awansu do fazy pucharowej, bowiem w grupie B grają jeszcze Paragwaj i Katar.

W pierwszej połowie działo się niewiele. Oba zespoły konstruowały swoje akcje głównie w środkowej strefie boiska, nie mając żadnego pomysłu, jak przedrzeć się w pole karne przeciwnika. O jakości premierowych 45. minut niech najlepiej poświadczy fakt, iż statystycy nie odnotowali ani jednego celnego strzału...

Nieco ciekawiej było po przerwie. Pierwszy groźny strzał oddali Argentyńczycy. Niezłym strzałem zza pola karnego popisał się Leandro Paredes, lecz piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Davida Ospinę. "Albicelestes" radzili sobie na boisku całkiem nieźle, oddali kilka groźnych uderzeń. wydawało się nawet, że kontrolują spotkanie. Świetną sytuację miał choćby Nicolas Otamendi, ale jego strzał świetnie obronił Ospina. Ostatecznie, ich starania nie zostały przekute na gole. A właśnie tej najważniejszej sztuki dokonali Kolumbijczycy w 71. minucie meczu. Świetnym zejściem w prawą stronę i precyzyjnym strzałem z niemal narożnika pola karnego popisał się Roger Martinez, wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie. Argentyńczycy starali się odpowiedzieć, lecz niedługo przed końcem regulaminowego czasu gry stracili drugą bramkę. Strzelcem gola okazał się Duvan Zapata, który wykorzystał dośrodkowanie Jeffersona Lermy. Do końca meczu nic już się nie zmieniło, więc Kolumbia zapisała na swoje konto bardzo cenne trzy punkty.

ARGENTYNA - KOLUMBIA 0:2 (0:0)

Bramki: 71' Martinez, 86' Zapata

Żółte kartki: Rodriguez, Saravia, Paredes - Falcao, Cuadrado, Zapata, Lerma

Argentyna: Armani – Saravia, Pezzella, Otamendi, Tagliafico – G. Rodríguez (67. Pizarro), Leandro Paredes – Lo Celso, Messi, Di María (46. de Paul) – Agüero (79. Matías Suárez)

Kolumbia: Ospina – S. Medina, Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo – Cuadrado (64. Lerma), Barrios, Uribe – James Rodríguez, Falcao (81. D. Zapata), Muriel (14. R. Martínez)

Sędzia: Roberto Tobar Vargas (Chile)

W drugim meczu rozgrywanym podczas drugiego dnia turnieju Wenezuela bezbramkowo zremisowała z Peru. Spotkanie to zostało rozegrane w ramach grupy A. w której grają jeszcze Brazylia i Boliwia.

Wenezuela - Peru 0:0

Żółte kartki: Mago, Tapia - Carillo

Czerwona kartka: 75' Mago (druga żółta)

Wenezuela: Faríñez – Rosales, Chancellor, Villanueva, Mago – J. Moreno (77. R. Hernández) – Murillo (83. Soteldo), Y. Herrera, Rincón (C), Savarino (69. Machís) – Rondón.

Peru: Gallese – Trauco, Abram, Zambrano, Advíncula – Yotún (67. Polo), Tapia – Gonzáles (88. Carillo), Cueva (46. E. Flores), Farfán – Guerrero

Sędzia: Wilmar Roldan (Kolumbia)