Gold Cup: wysokie wygrane Meksyku i Kanady na początek turnieju

• Data publikacji: 16.06.2019, 12:45

Dziś rozpoczął się 15. CONCACAF Gold Cup, czyli piłkarskie Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Po raz pierwszy w historii, udział weźmie 16 drużyn, a gospodarzami będą trzy kraje - Stany Zjednoczone (Ameryka Płn.), Kostaryka (Ameryka Śr.) i Jamajka (Karaiby). Tytułu sprzed dwóch lat będą bronić Amerykanie.

Grupa "A"

Meksykanie rozgromili w meczu otwarcia Kubańczyków, wygrywając aż - 7:0. Bohaterem meczu został zdobywca trzech bramek - Carlos Antuna. To właśnie pomocnik LA Galaxy rozpoczął strzelanie już w 2. minucie spotkania. Jeszcze przed przerwą było jasne kto wygra, gdyż "El Tri", dołożyli trzy gole. Trafiali Raul Jimenez oraz Diego Reyes, zaś pierwszą połowę zamknął... Antuna. W 64. minucie ponownie trafił piłkarz angielskiego Wolverhampton - Jimenez, podwyższając na - 5:0. Natomiast w 72. minucie na murawie pojawił się rezerwowy Ernesto Vega, który zmienił Jimeneza. 120 sekund później, piłkarz rodzimej Guadalajary wpisał się na listę strzelców. Przysłowiową "truskawkę na torcie" postawił Carlos Antuna, ustalając wynik końcowy na - 7:0, dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem.

Meksyk 7:0 Kuba (4:0)

Bramki: 2', 44', 80' Antuna, 31', 64' Jimenez, 38' Reyes, 74' Vega

Meksyk: Ochoa - Rodriguez L., Salcedo (77' Montes), Araujo, Gallardo - Rodriguez C., Reyes, Guardado - Antuna, Jimenez (72' Vega), Alvarado (65' Pineda)

Kuba: Sanchez - Baquero, Piedra, Morejon (57' Luis), Lopez - Martinez Ramirez, Espino (87' Portal), Hernandez, Abreu - Paradela, Morris (66' Alvarez)

Żółte kartki: Morris

Sędzia: J. Pitti (Panama)

.....

Kanadyjczycy również nie zawiedli swoich fanów i także wysoko pokonali swoich rywali - Martynikę. Jednak prowadzenie zdobyli dopiero po upływie pół godziny gry, gdy do bramki Loica Chauveta trafił Jonathan David. Piłkarze spod znaku "Klonowego Liścia" rozstrzelali się po zmianie stron. Na - 2:0, ponownie podwyższył David. W 62. minucie, na listę strzelców wpisał się znany z angielskich boisk Junior Hoilett. Pięć minut po jego golu, wynik końcowy ustalił pomocnik Rangersów - Scott Arfield.

Kanada 4:0 Martynika (1:0)

Bramki: 33', 53' David, 62' Hoilett, 67' Arfield

Kanada: Borjan - Godinho, Hutchinson, Cornelius, Kaye (75' Teibert) - Arfield, Piette, Hoilett (64' Cavallini), Osorio, Davies (70' Millar) - David

Martynika: Chauvet - Camille, Babin, Delem, Vitulin - Marveaux (73' Jougon), Herelle, Fortune (64' Biron), Abaul, Thimon (76' Marajo) - Parsemain

Żółte kartki: Piette - Delem

Sędzia: S. Martinez (Honduras)