Copa America: wysokie zwycięstwo Urugwaju

• Data publikacji: 17.06.2019, 11:23

Wczoraj późnym wieczorem i dziś w nocy odbyły się kolejne dwa mecze Copa America. Paragwaj mierzył się z Katarem, a Urugwaj podejmował Ekwador.

Mecz Paragwaju z Katarem rozpoczął się niekorzystnie dla tych drugich, bowiem już w 3. minucie jeden z obrońców dotknął piłki ręką w polu karnym. Sędzia bez namysłu podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Oscar Cardozo. Mimo szybko zdobytej bramki przez przeciwników, Katarczycy próbowali wyrównać za wszelką cenę jeszcze przed przerwą. Mieli oni na to dwie znakomite okazje, lecz bramkarz paragwajskiej ekipy wykazał się świetnym refleksem.

Druga połowa zaczęła się również tak jak pierwsza. Szybko zdobyta bramka przez Paragwajczyków, a potem przewaga na boisku ze strony reprezentantów Kataru. Ciągłe ataki w końcu spowodowały, że mogli oni się cieszyć golem kontaktowym, a kilka minut potem zdobyli bramkę wyrównującą. Warto dodać, że w drugiej połowie oddali oni zaledwie dwa strzały celne, co oznacza, że mieli stuprocentową skuteczność. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, chociaż Katarczycy tak przeważali, że mogli ten mecz wygrać trafiając do siatki rywali jeszcze w pierwszej połowie.

Mecz Urugwaju z Ekwadorem zapowiadał się dość ciekawie. Strzelanie dość szybko rozpoczęli Urugwajczycy, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie po pięknym strzale Nicolasa Lodeiro. Po tej bramce mieli oni "apetyt" na więcej bramek i atakowali dalej. W 24. minucie doszło do niemiłej sytuacji, bowiem Quinteros (prawy obrońca drużyny Ekwadoru) sfaulował jednego z przeciwników i został ukarany żółtą kartką. Po chwili jednak arbiter otrzymał wiadomość od sędziów VAR, żeby sprawdził, czy nie powinien pokazać czerwonego kartonika. Taką też podjął decyzję i Ekwadorczycy musieli kończyć mecz w dziesiątkę. Dało to Urugwajczykom jeszcze większą swobodę w rozgrywaniu piłki i do przerwy zdobyli jeszcze dwie bramki po składnych akcjach.

Zawodnicy Ekwadoru nie wierzyli już, że mogą coś jeszcze "ugrać" w tym spotkaniu. Widać było po ich grze, że wynik 0:3 oraz gra o jednego zawodnika mniej dobiła ich jeszcze przed końcem 1. połowy. W 78. minucie doszło do niefortunnego odbicia piłki przez jednego z zawodników Ekwadoru i trafił on samobójczego gola .a 4:0 dla Urugwajczyków. Drużyna przegrywająca zdołała oddać jedynie jeden strzał na bramkę w drugiej połowie. Mecz skończył się rezultatem 4:0 dla Urugwaju, co idealnie podsumowało wydarzenia na boisku i przebieg gry.

Paragwaj 2:2 Katar (1:0)