Gold Cup: wysoka wygrana Kostaryki, skromna Haiti

• Data publikacji: 17.06.2019, 12:04

Haiti okazało się nieznacznie lepsze od Bermudów, a współgospodarz turnieju - Kostaryka rozbiła Nikaraguę w ramach grupy "B" CONCACAF Gold Cup.

Grupa "B"

Haitańczycy zdecydowanie dominowali od pierwszego gwizdka sędziego i co rusz atakowali bramkę rywali. Jednak nie potrafili swoich akcji skutecznie zakończyć. Potrafili to zrobić zaś piłkarze Bermudów i w doliczonym czasie pierwszej połowy objęli nieoczekiwane prowadzenie. Do haitańskiej bramki trafił Dante Leverock. Po zmianie stron, Haitańczycy wzięli się mocno do pracy i niespełna dziesięć minut później, za sprawą akcji Stevena Sabat i Frantzdy Pierrota, doprowadzili do wyrównania. W 66. minucie ten sam zawodnik przesądził o losach tego meczu, zdobywając drugiego gola.

Haiti 2:1 Bermudy (0:1)

Bramki: 54', 66' Pierrot - 45+2' Leverock

Haiti: Placide - Carlens, Ade, Jerome (11' Geffrard), Guerrier - Herivaux, Alceus, Sabat, Herold (46' Etienne) - Nazon (87' Desire), Pierrot

Bermudy: Eve - Minors, Bather, Leverock, Brangman - Clemons, Bascome (77' Smith), Lewis, Lambe (62' Butterfield), Simmons (58' Donawa) - Wells

Żółte kartki: Guerrier - Donawa

Sędzia: D. Parchment (Jamajka)

.....

W drugim meczu grupy "B" współgospodarz turnieju - Kostaryka nie miał problemów z pokonaniem reprezentacji Nikaragui. Podopieczni trenera Gustavo Matosasa wygrali aż - 4:0. Już w siódmej minucie strzelanie rozpoczął Bryan Oviedo, wykorzystując podanie Allana Cruza. W 19. minucie było - 2:0, po trafieniu doświadczonego kapitana Celso Borgesa. To nie był jednak koniec popisów Kostarykan w tej części spotkania. W doliczonym czasie gry, na - 3:0, podwyższył jeszcze Elias Aguilar. Końcowy wynik, na kwadrans przed końcem, ustalił Allan Cruz, zaś asystę zapisał rezerwowy Bryan Ruiz.

Kostaryka 4:0 Nikaragua (3:0)

Bramki: 7' Oviedo, 19' Borges, 45+1' Aguilar, 75' Cruz

Kostaryka: Moreira - Gamboa, Watson, Duarte, Oviedo - Borges, Campbell, Cruz, Aguilar (78' Leal) - George (60' Ruiz), McDonald (76' Saborio)

Nikaragua: Lorente - Rosas, Copete, Montenegro, Quijano - Punyed (38' Cadena), Lopez. Flores (46' Chavarria), Bonilla (85' Goufas), Barrera - Betancur

Żółte kartki: Watson - Copete

Sędzia: M. Ortiz (Meksyk)