Siatkówka - LN: Polki lepsze od Japonek w czterech setach

• Data publikacji: 18.06.2019, 08:00

W kolejnym meczu kobiecej Ligi Narodów 2019 Polki mierzyły się z Japonkami. Po dobrej grze odniosły zwycięstwo 3:1.

W każdym secie Polki były minimalnie lepsze od swoich rywalek. Mecz był bardzo ważny w kontekście walki o awans do rundy finałowej. Pierwsze dwa sety wyglądały bardzo podobnie, najpierw mała przewaga Polek, a w końcówce wyrównanie i zwycięstwo 25:23. Polki dawały z siebie wszystko, ponieważ wygrana w tym meczu 3:0 sporo by im pomogła. Te dwie drużyny mają w tabeli tyle samo punktów, lecz Japonki mają lepszy bilans setów.

Trzeciego seta Japonki rozpoczęły już znacznie groźniej i widać było po nich, że będą walczyły jeszcze bardziej niż w poprzednich setach. w niektórych momentach miały nawet 4-punktową przewagę. Ostatecznie Polki nie dały rady dogonić rywalek i przegrały trzeciego seta 20:25. Czwartego seta nasze zawodniczki rozpoczęły z wysokiego "C". Na start prowadziły już 6:0. Potem utrzymywały mniej lub bardziej przewagę punktową, lecz niebezpiecznie było nieco przed końcem, ponieważ po prowadzeniu Polek 16:10 Japonki nadrobiły do 17:17. Potem udało się znów zrobić przewagę, głównie dzięki dobrej grze Malwiny Smarzek. Ostatecznie zwyciężyły tego seta i wygrały mecz 3:1

Polska 3:1 Japonia (25:23; 25:23; 20:25; 25:22 )