Gold Cup: pięć goli w Kingston i triumf gospodarzy, Salwador lepszy od Curacao

• Data publikacji: 18.06.2019, 13:00

Pięć bramek zobaczyli kibice w meczu grupy "C" CONCACAF Gold Cup pomiędzy Jamajką i Hondurasem. W najciekawszym jak dotąd spotkaniu piłkarze z ojczyzny Boba Marleya wygrali ostatecznie - 3:2. W drugim starciu Salwador skromnie pokonał ekipę Curacao.

Spotkanie na Independence Park w Kingston należało do najbardziej emocjonujących w tegorocznym Gold Cup. Gospodarze, po zaciętej rywalizacji, zwyciężyli ostatecznie - 3:2. Strzelanie zaczęło się po piętnastu minutach, gdy do honduraskiej bramki trafił Dever Orgill. Klubowy kolega Michała Pazdana z MKE Ankaragucu podwyższył na - 2:0, tuż przed przerwą. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron, goście złapali kontakt. Alberth Elis podał piłkę do Anthony'ego Lozano, a ten posłał ją do bramki Andre Blake'a. Jednak odpowiedź Jamajczyków była natychmiastowa i 120 sekund później, na - 3:1, strzelił Damion Lowe, wykorzystując zagranie Petera-Lee Vassella. Honduranie zmniejszyli rozmiary porażki, zdobywając gola w doliczonym czasie meczu. Konkretnie uczynił to Rubilio Castillo, po asyście bocznego obrońcy Celticu Glasgow - Emilio Izaguirre.

Jamajka 3:2 Honduras (2:0)

Bramki: 15', 41' Orgill, 56' Lowe - 54' Lozano, 90+2' Castillo

Jamajka: Blake - Powell, Lowe, Francis, Lawrence - Vassell (77' Flemmings), Hector (68' Lewis), Williams - Orgill (68' Nicholson), Brown, Bailey

Honduras: Lopez L. - Izaguirre, Figueroa M., Figueroa H., Beckeles - Lopez A. (74' Castillo), Castellanos, Garrido (75' Acosta), Elis - Quioto (57' Chirinos), Lozano

Żółte kartki: Elis

Sędzia: J. Marrufo (Stany Zjednoczone)

.....

Drugi mecz grupy "C" nie dostarczył już tylu emocji. Piłkarze Salwadoru skromnie pokonali drużynę Curacao, wygrywając - 1:0. Jedyna bramka tego spotkania padła w doliczonym czasie pierwszej połowy. Wtedy też, salwadorskich fanów uszczęśliwił Nelson Bonilla, odbierając dokładne podanie od Oscara Cerena. Curacao rzadko gościło pod bramką rywali, co też przełożyło się na końcowy wynik.

Curacao 0:1 Salwador (0:1)

Bramki: 45+1' Bonilla

Curacao: Room - Gaari, Lachman, Martina C., Carolina (84' Arias) - Martina S. (66' Statie), Bacuna, Nepomuceno, Maria (58' van Kessel), Hooi - Benschop

Salwador: Hernandez - Jimenez (85' Marroquin), Mancia, Dominguez, Tamacas - Flores (82' Monterrosa), Orellana, Ceren D. - Bonilla, Alas (76' Portillo), Ceren O.

Żółte kartki: Carolina, Martina, van Kessel - Bonilla

Sędzia: W. Lopez (Gwatemala)