Regions Cup: wygrana z Rosją na początek

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 18.06.2019, 21:26

Amatorska reprezentacja Polski wygrała pierwszy mecz fazy grupowej turnieju finałowego Regions Cup, rozgrywanego w Bawarii. strzelcem zwycięskiej bramki był Jaros.

Regions Cup to rozgrywki drużyn amatorskich, w zespołach regionalnych mogą występować piłkarze nie mający kontraktów zawodowych. W tym roku Polskę w turnieju finałowym w Niemczech reprezentuje ekipa Dolnego Śląska, która najpierw wygrała eliminacje krajowe, a potem europejskie. Polacy trafili do grupy z Rosjanami, Czechami i Hiszpanami.

Drużyna Grzegorza Kowalskiego w pierwszym meczu zmierzyła się z Rosjanami. Takie mecze zawsze są dużą niewiadomą, bo drużyny się nie znają, mało jest dostępnych materiałów filmowych. Dzisiejsi przeciwnicy buńczucznie zapowiadali, że przyjechali po Puchar, ale już pierwszy mecz zweryfikował te zapowiedzi. Polacy zaczęli mecz od wysokiego pressingu, szybkiej gry piłką i szybko zaczęli zmuszać rywali do popełniania błędów. W naszej drużynie brakowało wykończenia szybkich akcji, tej przysłowiowej "kropki na i". Jednak przewaga była wyraźna. Kwestią czasu wydawało się zdobycie bramki. Jednak w pierwszych 45 minutach gry ona nie padła.

Obraz gry po zmianie stron specjalnie się nie zmienił. Polska drużyna miałą zdecydowanie więcej posiadania piłki, jej akcje stanowiły zdecydowanie większe zagrożenie dla rosyjskiego bramkarza. Wreszcie w 60 minucie jeden z rosyjskich obrońców popełnił faul w polu karnym i sędzia zadecydował o jedenastce. Do jej wykonania podszedł Buryło, bramkarz wyczuł jego intencje i odbił piłkę, ale przy dobitce Jarosa był bezsilny. Przez kolejne 30 minut gry inicjatywę przejęli Rosjanie, ale ich akcje były wolne i mało precyzyjne. Wrocławski bramkarz Krawczyk musiał interweniować sporadycznie, ale raz popisał się kapitalnym przerwaniem akcji sam na sam. Było nerwowo, ale Poalcy dowieźli zwycięstwo do końca.

Polska - Rosja 1:0 (0:0)

bramka: Jaros (60')

Polska: Krawczyk, Borowy, Niewiadomski, Pożarycki, Słonecki, Kluzek, Bohdanowicz, Bońkowski (46 Caliński), Buryło (75 Traczyk), Jaros, Niemienionek (83 Baszak)

W drugim meczu naszej grupy Hiszpanie rozbili Czechów 3:0. Właśnie z Hiszpanami zagramy w czwartek drugi mecz grupowy. W drugiej grupie Turcy pokonali Słowaków 3:1, a Niemcy wygrali z Francją 1:0.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.