Copa America: spora niespodzianka w meczu Brazylii

• Data publikacji: 19.06.2019, 10:46

Brazylia zremisowała bezbramkowo z Wenezuelą. Jest to jedna z największych niespodzianek tegorocznego Copa America. W drugim spotkaniu Peru wygrało 3:1 z Boliwią.

Nie tak miał wyglądać pojedynek Brazylii z Wenezuelą na Arena Fonte Nova w Salvadorze. Po pokonaniu Boliwii 3:0 gracze z Kraju Kawy liczyli na kolejną okazję do zdobycia kilku bramek. Wenezuelczycy jednak postawili spory mur, który nie przepuszczał nawet strzał w światło bramki. Mimo aż 19 uderzeń Brazylii, bramkarz Wuilker Farinez musiał interweniować tylko raz. Z pewnością nie był to mecz z gatunku wybitnych, mimo że bezbramkowych.

Brazylia - Wenezuela 0:0 (0:0)

W drugim meczu Peru pokonało Boliwię 3:1. Tu już obyło się bez niespodzianki, bowiem Peruwiańczycy byli po prostu niekwestionowanym faworytem tego spotkania. Mimo to, jako pierwsi musieli wyciągać piłkę z siatki, po tym jak rzut karny na gola zamienił Marcelo Martins. Tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównał jednak Paolo Guerrero. 10 minut po zmianie stron Peru już prowadziło, po golu niezawodnego Jeffersona Farfana. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Edison Flores.

Boliwia - Peru 1:3 (1:1)

28' Martins - 45' Guerrero, 55' Farfan, 90+5' Flores