Piłka nożna – finał PP kobiet: pewne zwycięstwo Medyka

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 19.06.2019, 19:56

Medyk Konin wygrał finał Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Piłkarki zespołu z Konina pokonały 4-3 zespół Czarnych Sosnowiec. Drużyna z Górnego Śląska drugi raz z rzędu musiały przełknąć gorycz porażki. W zeszłym roku, również na stadionie łódzkiego ŁKS-u, uległy takim 1-3 Górnikowi Łęczna.

Piłkarki Medyka Konin dominowały od samego początku spotkania. Wynik już w 8. minucie otworzyła Natalia Chudzik. Anna Szymańska nie porozumiała się ze swoją linią obrony, kilka zawodniczek minęło się ze wstrzeloną w pole karne piłką i dopadła do niej Chudzik, która pewnie strzeliła na pustą bramkę. Drugą bramkę już kilka minut później strzeliła Dominika Kopińska, która wykończyła świetną kontrę swojej drużyny. W 36. minucie do siatki trafiła po indywidualnej akcji kapitan Medyka – Anna Gawrońska. Zawodniczki z Sosnowca były praktycznie bezradne. Raz tylko poważnie zagroziły bramce Stephanie Bush, jednak ta pewnie interweniowała. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę dość ofensywnie rozpoczęły piłkarki Czarnych. Przyniosło to efekt w postaci bramki Dżesiki Jaszek w 51. minucie. Reprezetantka Polski wykorzystała dogranie w pole karne ze skrzydła i błąd bramkarki oraz obrony rywalek. W kolejnych minutach sosnowiczanki wciąż atakowały, jednak nie były w stanie zdobyć kolejnej bramki. Tymczasem czwartego gola zdobyły zawodniczki Medyka. Chudzik przeprowadziła rajd lewą stroną boiska i dograła po ziemi do niepilnowanej Kopińskiej, która z bliska trafiła do siatki. W końcówce Czarne złapały jednak wiatr w żagle. Zdobyły dwie szybkie bramki, najpierw Patricia Hmirova, potem Martyna Wiankowska. W ostatnich minutach piłkarki z Sosnowca szukały bramki wyrównującej.

Czarni Sosnowiec – Medyk Konin 3:4 (0:3)

Bramki: 51' Jaszek, 78' Hmirova, 80' Wiankowska – 7' Chudzik, 16', 71' Kopińska, 36' Gawrońska

Składy wyjściowe:

Czarni: Szymańska, Operskalska, Horvathova, Fischerova, Matla, Jaszek, Hmirova, Grad, Suskova, Cichosz, Wiankowska

Medyk: Bush, Lukas, Sałata, Majda, Chudzik, Zając, Pakulska, Gedgaudaite, Maskiewicz, Gawrońska, Kopińska

Sędzia: Magdalena Figura-Łyżwa