Copa America: Argentyna znowu traci punkty

• Data publikacji: 20.06.2019, 10:25

Nie tak miał wyglądać turniej Copa America dla Argentyny. Zespół Leo Messiego zremisował 1:1 z Paragwajem i zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli. W drugim spotkaniu Kolumbia wygrała z Katarem.

To już nie ta sama Argentyna co kiedyś. Albiceleste przegrali w pierwszym meczu z Kolumbią, teraz szczęśliwie remisują z Paragwajem. Wynik spotkania otworzył Richard Sanchez w 37. minucie pięknym strzałem z kilku metrów. W 57. minucie Argentyńczycy jednak otrzymali rzut karny po tym, jak Ivan Rodgrio Piris zagrał piłkę ręką. Sędzia jeszcze posłużył się VARem. Do jedenastki podszedł Lionel Messi i pokonał Roberto Fernandeza. Chwilę później Nicolas Otamendi zachował się bardzo nieodpowiedzialnie i sfaulował rywala w polu karnym. Do piłki podszedł Derlis Gonzalez, ale jego strzał obronił Franco Armani. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Tym samym Argentyna znowu traci punkty i zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli! Albiceleste zagrają z Katarem o wyjście z grupy.

Argentyna - Paragwaj 1:1 (0:1)

57' Messi (k.) - 37' Sanchez

W drugim spotkaniu Kolumbia rzutem na taśmę zwyciężyła z Katarem. Zwycięskiego gola zdobył Duvan Zapata dopiero w 86. minucie. Asystował mu James Rodriguez. Co ciekawe, Kolumbijczycy byli bliscy otrzymania dwukrotnie rzutu karnego. Interweniował jednak VAR, który w każdym meczu jak widać pełni bardzo ważną rolę. Kolumbia ma obecnie sześć punktów i prowadzi w grupie D. Katar zajmuje trzecie miejsce i zagra o awans z Argentyną.

Kolumbia - Katar 1:0 (0:0)