Gold Cup: druga wygrana Meksyku, Martynika rozbiła Kubę

• Data publikacji: 20.06.2019, 12:40

Ruszyła druga runda fazy grupowej CONCACAF Gold Cup i na jej początek, w grupie "A", drugie zwycięstwo odnieśli Meksykanie, a Martynika rozbiła Kubę.

Meksykanie pokonali w Denver Kanadyjczyków i zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty. Tym samym są już praktycznie pewni gry w kolejnej fazie turnieju. Jednak na pierwszego gola w tym meczu trzeba było trochę poczekać. Wynik, na pięć minut przed przerwą, otworzył Roberto Alvarado. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron było już - 2:0. Tym razem, na listę strzelców, wpisał się Andres Guardado. W 75. minucie Kanadyjczycy złapali kontakt, po trafieniu Lucasa Cavalliniego. Odpowiedź "El Tri" była jednak natychmiastowa i 120 sekund później ponownie trafił Guardado. Piłkarz Betisu wykorzystał dokładne dogranie Carlosa Antuny i pewnie pokonał Milana Borjana.

Meksyk 3:1 Kanada (1:0)

Bramki: 40' Alvarado, 54', 77' Guardado - 75' Cavallini

Meksyk: Ochoa - Rodriguez L., Reyes, Araujo, Gallardo - dos Santos (73' Rodriguez C.), Alvarez, Gutierrez (37' Guardado) - Antuna, Jimenez, Alvarado (68' Montes)

Kanada: Borjan - Teibert (60' Osorio), Cornelius, Henry, Hutchinson, Brault-Guillard - Davies, Kaye, Johnson (61' Arfield), Larin (57' David) - Cavallini

Żółte kartki: Kaye

Sędzia: H. Bejarano (Kostaryka)

.....

Drugiej porażki w turnieju doznali Kubańczycy, przegrywając tym razem z reprezentacją Martyniki. Dzięki tej wygranej, Martynika wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. Pierwsza bramka padła tuż przed końcem pierwszej połowy meczu. Kevin Fortune podał piłkę do Jorisa Marveaux, a ten skierował ją wprost do kubańskiej bramki. W 70. minucie, Fortune zapisał na swoim koncie kolejną asystę, obsługując tym razem swojego kapitana Stephane'a Abaula. Czternaście minut później wynik końcowy ustalił Fortune, wykorzystując dogranie Kevina Parsemaina. Wygrana mogła być bardziej efektowna, gdyby w 58. minucie, Parsemain trafił z rzutu karnego.

Kuba 0:3 Martynika (0:1)

Bramki: 45' Marveaux, 70' Abaul, 84' Fortune

Kuba: Sanchez - Rizo, Piedra, Luis, Morejon - Baquero, Espino (44' Alvarez), Reyes, Hernandez - Caballero (66' Perez), Paradela (87' Portal)

Martynika: Chauvet - Babin, Delem, Barthelery (76' Thimon) - Camille, Abaul, Marveaux (89' Pastel), Herelle - Fortune, Parsemain, Biron (59' Marajo)

Żółte kartki: Espino, Luis, Alvarez, Rizo - Marveaux, Biron, Camille