LaLiga: Deportivo La Coruna zwycięskie w pierwszym meczu barażowym

• Data publikacji: 20.06.2019, 22:55

Dziś rozegrano pierwszy z dwóch meczów barażowych o awans do hiszpańskiej ekstraklasy. Zespół Deportivo La Coruna podejmował RCD Mallorcę, z którą wywalczył ważne zwycięstwo.

Mecz dobrze rozpoczęli piłkarze z Majorki. W pierwszych minutach mieli drobną przewagę w posiadaniu piłki oraz kilka solidnych akcji. Po jakimś czasie gospodarze się przebudzili i to oni przejęli inicjatywę. Po niezłym dwumeczu z Malagą mieli oni chrapkę na powrót do LaLiga. W przeciwieństwie do Deportivo, którzy w zeszłym sezonie spadli z ekstraklasy, Mallorca była teraz beniaminkiem, a zdołała dotrzeć aż do finału play-offów. Jednak przebieg meczu wskazywał ewidentnie na to, że to drużyna z A Coruny jest obecnie w lepszej dyspozycji. W 37. minucie Federico Cartabia znakomicie urwał się obrońcom i oddał strzał w prawy górny róg bramki, co zakończyło się przepięknym trafieniem. Do przerwy nie padła już żadna bramka, lecz po brutalnym faulu w samej końcówce boisko musiał opuścić zawodnik gości.

Na drugą połowę zespół RCD Mallorca wyszedł bardziej zmotywowany. Mieli oni do wykonania trudne zadanie, bowiem ciężko jest doprowadzić do wyrównania lub wygrać mecz, grając o jednego zawodnika mniej. Poza faulem na czerwoną kartkę, inni zawodnicy drużyny gości również nie "próżnowali" z wślizgami i w tym meczu otrzymali wiele żółtych kartoników. Mimo ambitnej walki piłkarzy Majorki, w drugiej połowie przeważali gospodarze. Częściej mieli piłkę, oddali więcej strzałów oraz stworzyli więcej akcji. W 81. minucie Quique zdołał jeszcze zabawić się z bramkarzem rywali i zdobyć bramkę na 2:0. Do końcowego gwizdka sędziego bramek już nie ujrzeliśmy, ale dla graczy Deportivo jest to cenne zwycięstwo, możliwe, że na miarę awansu.

Deportivo La Coruna 2:0 RCD Mallorca (1:0)

Bramki: Cartabia (37'), Quique (81')

Deportivo: Gimenez - Boveda, Duarte, Somma (Simon 45+2'), Garcia - Cartabia (Borja (83'), Bergantinos (Gomez 43'), Exposito, Pedro - Fernandez, Quique

Mallorca: Reina - Sastre, Valjent, Raillo, Estupinan - Pedraza (czerw. 41'), Sevilla (Gamez 79') - Junior, Suarez (Baba 52'), Rodriguez - Prats (Budimir 64')

Żółte kartki: Exposito (45'), Pedro (66') - Suarez (45'), Sastre (45'), Campos (45+3'), Junior (54'), Reina (80'), Raillo (90+2')

Czerwone kartki: Pedraza (41')

Sędzia: Daniel Trujillo Suarez (Hiszpania)