Copa America: cenny remis Japończyków z Urugwajem

• Data publikacji: 21.06.2019, 11:05

Copa America trwa w najlepsze. Kilka niespodzianek w turnieju już mieliśmy i również w meczu Japonii z Urugwajem było niemałe zaskoczenie.

Przed meczem wszystko wskazywało na to, że Urugwajczycy bez problemu pokonają reprezentację Japonii, jednak już od samego początku Azjaci stawiali opór. Pierwszą bramkę niespodziewanie zdobyli właśnie oni. Długo się jednak z prowadzenia nie cieszyli, ponieważ kilka minut później po sfaulowaniu Edinsona Cavaniego we własnym polu karnym oraz analizie VAR, stracili bramkę po strzale z jedenastki. Do przerwy nie padł już żaden gol.

W drugiej połowie już znacznie przeważali zawodnicy Urugwaju, czyli tak jak obstawiano przed meczem. Mimo dominacji, Japończycy zdołali strzelić drugą bramkę w 59. minucie i znów wyjsć na prowadzenie. Powtórzyła się jednak sytuacja z pierwszej połowy i po 7. minutach Urugwajczycy wyrównali. Wynik 2:2 utrzymał się do końca spotkania, dzięki czemu Japończycy nadal mają szanse coś "ugrać" w turnieju.

Japonia 2:2 Urugwaj (1:1)