Gold Cup: Kostaryka i Haiti w ćwierćfinale

• Data publikacji: 21.06.2019, 11:47

Kostaryka i Haiti, po drugich zwycięstwach w grupie "B", awansowały do ćwierćfinału CONCACAF Gold Cup. Współgospodarze turnieju pokonali Bermudy, a Haitańczycy Nikaraguę.

Wydawało się, że Kostarykanie łatwo poradzą sobie z debiutującą w Gold Cup reprezentacją Bermudów, zwłaszcza, że kilka dni temu wysoko ograli Nikaraguę. Choć i tak przegrali, to jednak mocno się postawili faworyzowanym współgospodarzom. W 30. minucie Kostaryka wyszła na prowadzenie, po golu Mayrona George'a. Kolejne gole padały już po przerwie. Najpierw, na - 2:0, podwyższył Elias Aguilar, a pięć minut potem Bermudczycy złapali kontakt. Z rzutu karnego trafił Nahki Wells. Oba zespoły miały jeszcze okazję na zmianę wyniku, ale tak się już nie stało. Dzięki tej wygranej Kostarykanie zapewnili sobie grę w ćwierćfinale turnieju.

Kostaryka 2:1 Bermudy (2:0)

Bramki: 30' George, 54' Aguilar - 59' (k.) Wells

Kostaryka: Moreira - Gamboa, Duarte, Watson, Oviedo - Aguilar (72' Matarrita), Cruz, Borges, Campbell (70' Bolanos) - George, McDonald (46' Ruiz)

Bermudy: Eve - Harvey, Bather, Leverock, Brangman - Butterfield. Bascome (80' Smith), Lambe, Clemons (73' Ming), Lewis (72' Donawa) - Wells

Żółte kartki: Duarte, Ruiz - Bather, Ming

Sędzia: Y. Martinez (Kuba)

.....

Drugie zwycięstwo w tej grupie odnieśli również piłkarze z Haiti, którzy dość pewnie ograli Nikaraguę. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, w której padły oba gole dla Haitańczyków. Wynik, w 22. minucie, otworzył Steven Sabat, wykorzystując znakomite dogranie Duckensa Nazona. Jedenaście minut później było już - 2:0, gdy piłkę do własnej bramki nieszczęśliwie skierował Manuel Rosas. Choć Nikaraguańczycy dominowali po zmianie stron, to rezultat nie uległ już zmianie. W związku z tym, Haiti mogło świętować awans do 1/4 finału turnieju.

Nikaragua 0:2 Haiti (0:2)

Bramki: 22' Sabat, 33' (sam.) Rosas

Nikaragua: Lorente - Quijano, Lopez, Copete, Rosas (68' Flores) - Serapio, Barrera, Punyed (78' Goufas), Cadena (46' Galeano), Bonilla - Betancur

Haiti: Placide - Guerrier (81' Christian), Geffrard, Jean-Baptiste, Carlens - Alceus, Herivaux, Etienne, Nazon, Sabat (73' Cantave) - Pierrot (78' Desire)

Żółte kartki: Lopez, Serapio - Carlens, Guerrier, Pierrot, Etienne

Sędzia: M. Escobar (Gwatemala)