Szybkie porażki szablistek w Tunisie

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 02.06.2018, 14:43

Trzy polskie szablistki odpadły w pierwszej rundzie zawodów Pucharu Świata szablistek w Tunisie.

Siedem Polek pojechało do Tunisu na zawody pucharu świata, ostatnie przed mistrzostwami Europy, które rozpoczną się za dwa tygodnie. Cztery z nich odpadły we wczorajszych eliminacjach, a trójka pozostałych weszła do turnieju głównego (pisaliśmy o tym wczoraj). Żadna z tej trójki nie zdołała dziś wygrać choćby jednej walki, ale trzeba przyznać, że trafiły Polki na bardzo wymagające rywalki.

Angelika Wątor przegrała 11:15 ze znakomitą Francuzką Cecilią Berder. Marta Puda nie dała rady pokonać Włoszki Sofii Ciaraglii, która też ma na koncie wiele sukcesów. Wreszcie Aleksandra Shelton (znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Socha) walczyła z Rosjanką Yaną Egorian, której kibicom szermierki nie trzeba przedstawiać. Podwójna mistrzyni olimpijska z Rio naszą najlepszą szablistkę, wracającą po przerwie macierzyńskiej, pokonała bardzo pewnie - 15:8.

Turniej wygrała Francuzka Manon Brunet, która w półfinale rozbiła swoją rodaczkę Margaux Rifkiss, a w finale po przepięknej walce okazała się minimalnie lepsza od Olgi Kharlan z Ukrainy. Podium uzupełniła pokonana w półfinale przez Kharlan Rumunka Bianca Pascu.

Wyniki końcowe:

1. Manon Brunet (Francja)

2. Olga Kharlan (Ukraina)

3. Bianca Pascu (Rumunia) i Margaux Rifkiss (Francja)