PNA: Nigeria i Uganda górą, Madagaskar zaskoczył

• Data publikacji: 22.06.2019, 23:52

W drugim dniu zmagań podczas Pucharu Narodów Afryki rozegrano drugi mecz w grupie A oraz dwa spotkania w grupie B.

Faworytami drugiego meczu grupy A pomiędzy DR Konga a Ugandą byli ci pierwsi. Mieli bardziej doświadczonych zawodników, a kilku z nich gra nawet w mocnych europejskich ekipach. Mimo przewidywań, lepiej w tym meczu zaprezentowali się piłkarze Ugandy. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli właśnie oni, tuż przed upływem kwadransu. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Ugandyjczycy zdobyli drugiego gola i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Zawodnicy Demokratycznej Republiki Konga próbowali wszystkich rozwiązań, ale nie przynosiły one pożądanych skutków. Ostatecznie mecz zwyciężyła reprezentacja Ugandy.

Nigeria jest jedną z lepszych afrykańskich ekip obecnych czasów. Na mundialu w Rosji, mimo ciężkiej grupy, zaprezentowała się całkiem nieźle. Pewne więc było, że podczas PNA będzie walczyć o jak najlepszy wynik. Jej rywalami w dzisiejszym meczu byli Burundyjczycy. Przeciwnik niezbyt wymagający, dzięki czemu trener reprezentacji Nigerii mógł pozwolić sobie na kilka eksperymentów z formacjami czy zmianami zawodników. Mimo dominacji "biało-zielonych" przez cały mecz, dopiero pod koniec spotkania Odion Ighalo strzelił bramkę, która dała im skromne zwycięstwo 1:0.

W starciu Gwinei z Madagaskarem doszło do małej sensacji. Mało kto by pomyślał, że ci drudzy są w stanie powalczyć z kimś na tym turnieju. Przed jego rozpoczęciem byli oni raczej traktowani jako "outsiderzy". Po pierwszej połowie Gwinea prowadziła 1:0, ale na początku drugiej Madagaskar odrobił straty. Chwilę po tym udało jej się strzelić gola i wyjść na prowadzenie 2:1. Niestety nie utrzymała długo przewagi, bo po nieładnym faulu we własnym polu karnym straciła bramkę z jedenastki. Mimo to końcowy wynik 2:2 jest dobrym rezultatem dla reprezentacji Madagaskaru.

Demokratyczna Republika Konga 0:2 Uganda (0:1)