Znany pierwszy spadkowicz, West Brom nadal z szansą utrzymania

• Data publikacji: 05.05.2018, 17:55

W pierwszym sobotnim meczu, wraz z końcowym gwizdkiem, poznaliśmy pierwszą drużynę która pożegnała się z angielską ekstraklasą. Stoke City na własnym obiekcie uległo drużynie Roya Hodgsona 2:1.

Mimo wizualnej przewagi  Crystal Palace w pierwszej odsłonie spotkania, to gospodarze objęli prowadzenie po przepięknym strzale Shaqiriego z rzutu wolnego. Jednak po przerwie sprawdziło się porzekadło, że co się odwlecze to nie uciecze i w ten oto sposób ekipa Orłów najpierw wyrównała stan spotkania w 68 minucie za sprawą McArthura, gdzie świetnie podawał wypożyczony z Chelsea Loftus-Cheek. Następnie w samej końcówce meczu, van Aanholt wykorzystał kuriozalny błąd obrony Garncarzy i pokonał Butlanda w sytuacji sam na sam. Tym samym Stoke zostało pierwszym oficjalnym spadkowiczem z Premier League.

W kolejnych meczach mieliśmy kolejne kluczowe pojedynki dla sytuacji na dole tabeli. Swansea, mimo dobrej dyspozycji Łukasza Fabiańskiego, przegrało kolejny mecz z rzędu, tym razem 1:0 z Bornemouth po dość szczęśliwym trafieniu Frasera. Dla Łabędzi ten wynik oznacza, że widmo spadku staje się coraz bardzie realne. Za to kibice West Bromu mogą żałować, że zarząd ich klubu zdecydował się tak późno zwolnić Alana Pardew, gdyż drużyna pod wodzą Darrena Moora spisuję się wyśmienicie i wygrała kolejny mecz, tym razem z Tottenhamem. Zwycięstwo w niezwykle dramatycznych okolicznościach zapewnił reprezentant Anglii, Jack Livermore. Po rzucie rożnym w 93 minucie piłka spadła mu pod nogi, a on wbił ją do siatki obok bezradnego Hugo Llorisa. Natomiast Grzegorz Krychowiak pojawił się na boisku w końcówce spotkania. Jednak, pomimo 3 punktów na końcoe, The Baggies mogą jeszcze dziś dołączyć do Stoke, gdyż zwycięstwo Southampton w meczu z Evertonem spowoduje, iż drużyna spod Birmingham straci nawet matematyczne szansę na pozostanie w elicie i nie powtórzy słynnego The Great Escape w wykonaniu Leicester z sezonu 2014/2015.