Gold Cup: Meksyk i Kanada zagrają w ćwierćfinale
Joshua Pearson/wikimedia.commons

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 24.06.2019, 13:15

W ostatnich meczach grupy "A" CONCACAF Gold Cup Meksykanie wyszarpali zwycięstwo nad Martyniką, a Kanadyjczycy rozgromili bezbarwnych Kubańczyków. Zarówno Meksyk jak i Kanada awansowały do ćwierćfinału turnieju.

Kuba to zdecydowanie najsłabsza drużyna grająca w tej edycji Gold Cup, dlatego też Kanadyjczycy nie mieli większych problemów z pokonaniem jej. Strzelanie rozpoczął już w 4. minucie Jonathan David, wykorzystując podanie Juniora Hoiletta. Później, klasycznym hat-trickiem, popisał się Lucas Cavallini, dając do przerwy wynik - 4:0. Pięć minut po zmianie stron swojego gola zdobył też Hoilett, zaś dzieła zniszczenia dokonał David. W przeciągu sześciu minut zdobył dwie bramki i również mógł się poszczycić hat-trickiem. Wynik końcowy mógł być bardziej okazały, ale Cavallini nie wykorzystał rzutu karnego.

Kanada 7:0 Kuba (4:0)

Bramki: 4', 71', 77' David, 21', 43' 45+1' Cavallini, 50' Hoilett

Kanada: Borjan - Godinho, Henry (61' Miller), Cornelius, Davies (70' Millar) - Arfield, Piette, Hoilett, Osorio, David - Cavallini (61' Morgan)

Kuba: Sanchez - Morejon, Kindelan, Piedra, Baquero - Alvarez (54' Espino), Portal (76' Abreu), Caballero, Hernandez, Reyes - Paradela (70' Rodriguez)

Żółte kartki: Arfield - Morejon, Paradela, Piedra

Sędzia: A. Villarreal (Stany Zjednoczone)

.....

Dużo emocji przyniosło spotkanie Martyniki z Meksykiem, w którym padło aż pięć bramek. Teoretycznie słabsi piłkarze Martyniki mocno postawili się faworyzowanym Meksykanom, którzy wyszarpali to zwycięstwo. Zaczęło się jednak zgodnie z przewidywaniami, czyli od bramki dla Meksyku w 29. minucie gry. Loica Chauveta pokonał Carlos Antuna, korzystając z dokładnego dogrania Andresa Guardado. Kolejne gole padały dopiero po przerwie. W 56. minucie wyrównał Kevin Parsemain, lecz pięć minut później, na - 2:1 dla "El Tri", strzelił Raul Jimenez. Nieco ponad dziesięć minut potem było już - 3:1. Tym razem Jimenez asystował, a z gola cieszył się Fernando Navarro. Graczom Martyniki udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, gdy w 84. minucie trafił Jordy Delem.

Martynika 2:3 Meksyk (0:1)

Bramki: 56' Parsemain, 84' Delem - 29' Antuna, 61' Jimenez, 72' Navarro

Martynika: Chauvet - Barthelery, Delem, Babin, Camille - Herelle, Marveaux (14' Linord), Thimon (79' Jougon), Abaul, Fortune (68' Marajo) - Parsemain

Meksyk: Orozco - Salcedo, Navarro, Montes, Gallardo - Rodriguez, Alvarez, Guardado (67' dos Santos) - Alvarado (46' Pizarro), Jimenez (77' Vega), Antuna

Żółte kartki: Delem, Thimon, Jougon - Guardado

Sędzia: I. Cisneros (Salwador)

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Get Well Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.