Azoty Puławy na trzecim miejscu PGNIG Superligi

• Data publikacji: 02.06.2018, 17:37

Szczypiorniści Azotów Puławy zdobyli trzecie miejsce w PGNIG Superlidze. Puławianie pokonali w rewanżowym meczu o trzecie miejsce PGNIG Superligi Gwardię Opole 31-26.

W pierwszym meczu Azoty pokonały Gwardię 30:28. Mecz rewanżowy lepiej rozpoczęli Puławianie, którzy na samym początku zdobyli dwie bramki przewagi i przez dłuższy czas utrzymywali dwubramkową przewagę (6:4) (7:5). Szczypiorniści Azotów nie zwalniali tempa i w pewnym momencie prowadzili już 10:6. Pod koniec pierwszej połowy Gwardia prezentowała dużo lepszy poziom sportowy niż na początku meczu i ostatecznie do przerwy Azoty prowadziły dwoma bramkami 14:12.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli Puławianie, którzy zdobyli cztery bramki przewagi (18:14). W dalszej części drugiej połowy obydwa zespoły grały bramka za bramkę i wynik nadal utrzymywał się z przewagą dla Azotów (20:16) (23:19). Pod koniec meczu szczypiorniści Azotów kontrolowali przebieg meczu, wygrywając ostatecznie z Gwardią 31:26.