Gold Cup: Haiti najlepsze w grupie "B"

• Data publikacji: 25.06.2019, 12:37

Haiti pokonało Kostarykę w ostatnim meczu grupy "B" CONCACAF Gold Cup i awansowało do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. Trzecie miejsce zaś, zajęli piłkarze z Bermudów, którzy ograli Nikaraguę.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie dość niespodziewanie Haiti okazało się lepsze od Kostaryki. Jednak początek spotkania wcale tego nie zapowiadał, gdyż w 13. minucie, Djimy-Bend Alexis pechowo skierował piłkę do własnej bramki i Kostarykanie objęli prowadzenie. Taki rezultat utrzymał się już do końca pierwszej połowy, ale po zmianie stron Haitańczycy wzięli się do odrabiania strat. Najpierw, w 57. minucie, z rzutu karnego wyrównał Duckens Nazon, zaś w końcówce swoje winy odkupił Alexis, strzelając zwycięskiego gola. Dzięki tej wygranej, Haiti uzyskało awans z pierwszego miejsca w tej grupie.

Haiti 2:1 Kostaryka (0:1)

Bramki: 57' (k.) Nazon, 81' Alexis - 13' (sam.) Alexis

Haiti: Placide - Alexis, Jean-Baptiste, Geffrard, Christian - Sabat, Alceus (79' Bissainthe), Desire (63' Cantave), Bazile (75' Herold), Etienne - Nazon

Kostaryka: Moreira - Matarrita, Calvo, Gonzalez, Fuller - Leal, Borges, Cruz, Campbell (80' Aguilar) - Ruiz (70' Duarte), Saborio (63' George)

Żółte kartki: Desire - Saborio, Leal

Sędzia: I. Elfath (Stany Zjednoczone)

.....

Stawką tego spotkania było honorowe trzecie miejsce w grupie. Ostatecznie zajęli je debiutanci z Bermudów, którzy pokonali Nikaraguę - 2:0. Trzeba przyznać, że we wszystkich meczach zaprezentowali się naprawdę dobrze i być może na kolejnym turnieju ugrają coś więcej. Obie strony stwarzały mnóstwo sytuacji podbramkowych, ale to Bermudczycy byli skuteczniejsi w ich kończeniu. Obie bramki zdobyli w drugiej połowie meczu. Najpierw, po godzinie gry, trafił LeJuan Simmons, wykorzystując dogranie Osagi Bascome'a. Wynik, jedenaście minut później, ustalił Nahki Wells, po asyście... Simmonsa.

Bermudy 2:0 Nikaragua (0:0)

Bramki: 60' Simmons, 71' Wells

Bermudy: Eve - Brangman, Leverock, Bather, Minors (53' Harvey) - Bascome, Clemons, Simmons (73' Robinson), Warren (79' Lee), Lewis - Wells

Nikaragua: Maradiaga - Rosas (70' Perez), Copete, Lopez, Quijano - Serapio, Bonilla, Galeano (84' Cadena), Punyed (64' Goufas), Barrera - Betancur

Żółte kartki: Simmons - Serapio, Bonilla

Sędzia: A. Escobedo Gonzalez (Meksyk)