Mińsk 2019: dzień 7. [Zapis LIVE]
Dawid Lis

Mińsk 2019: dzień 7. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 27.06.2019, 19:06

Po sześciu dniach rywalizacji na Igrzyskach Europejskich w Mińsku reprezentacja Polski ma na koncie dwa medale - oba w kolorze złotym. W czwartek, w siódmym dniu zmagań odpoczynku nie będzie i liczymy, że biało-czerwoni znacząco powiększą swój dorobek. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby ten złoty trend się utrzymał.  A my zapraszamy na naszą relację LIVE. 

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

Szkoda żegnać się w tak piękny dzień. Cztery polskie medale na Igrzyskach Europejskich. Zapraszamy na kolejny dzień rywalizacji!

Kolarstwo torowe - Holandia ze złotym medalem w sprincie drużynowym mężczyzn na koniec pierwszego dnia zmagań na welodromie. Srebro dla Francji, a brąz dla Wielkiej Brytanii. My cieszymy się z medalu Filipa Prokopyszyna.

Kolarstwo torowe - Marlena Karwacka i Urszula Łoś niestety na czwartym miejscu ze stratą 76 tysięcznych do Holenderek. Na osłodę możemy dodać, że Polki znowu ustanowiły rekord kraju. 33,393 to pierwszy wynik w historii poniżej 33,4. Złoto dla Rosji, a srebro dla Litwy.

Kolarstwo torowe - Już za moment możemy mieć kolejny medal! Marlena Karwacka i Urszula Łoś zmierzą się z Holenderkami w wyścigu o brązowy medal sprintu. Trzymamy kciuki!

Kolarstwo torowe - ALEŻ POJECHAŁ NA FINISZU! W SWOIM STYLU! FILIP PROKOPYSZYN DRUGI NA FINISZU WYŚCIGU SCRATCH ZA GREKIEM CHRISTOSEM VOLIKAKISEM! MAMY WIELKI TALENT I PIERWSZY MEDAL NA TORZE W MIŃSKU!

Kolarstwo torowe - Kolarze wystartowali do wyścigu scratch na dystansie 15 kilometrów, czyli 60 okrążeń. Kto będzie pierwszy na mecie? Wśród zawodników jest utalentowany Filip Prokopyszyn.

Kolarstwo torowe - W końcówce rundę nadrobiła Ganna Solowei i to Ukrainka zdobyła złoty medal. Medale otrzymają także Verena Eberhardt i Jarmila Machacowa. Nikol Płosaj zajęła 8. miejsce.

Kolarstwo torowe - Drugie miejsce Nikol Płosaj na kolejnym sprincie. Do końca 30 okrążeń.

Kolarstwo torowe - Akcja skasowana.

Kolarstwo torowe - Nikol Płosaj z kolejnym punktem i w atakującej piątce.

Kolarstwo torowe - Austriaczka Verena Eberhardt i Czeszka Jarmila Machacowa nadrobiły okrążenie i są na czele klasyfikacji wyścigu punktowego.

Kolarstwo torowe - Nikol Płosaj zajęła 2. miejsce na drugim finiszu i zdobyła 3 punkty.

Kolarstwo torowe - Polscy sprinterzy odpadli z rywalizacji drużynowej. Za chwilę rozpocznie się wyścig punktowy z udziałem Nikol Płosaj.

Kolarstwo torowe - Polscy sprinterzy w składzie - Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel - przegrali z Brytyjczykami - Jackiem Carlinem, Ryanem Owensem i Jasonem Kennym.

Kolarstwo torowe - Pomimo rekordu Polski Karwacka i Łoś pojadą w małym finale o brązowy medal. Rywalkami naszego zespołu będą Holenderki. W finale pojadą Rosjanki i Litwinki.

Kolarstwo torowe - Marlena Karwacka i Urszula Łoś pewnie wygrały z Hiszpankami. Do tego uzyskały rekord Polski - 33,409! Zobaczymy, co to oznacza w dalszej rywalizacji.

Kolarstwo torowe - Rozpoczynamy sesję wieczorną! Marlena Karwacka i Urszula Łoś świetnie pojechały w kwalifikacjach, w których zajęły 2. miejsce. Polki w 1. rundzie pojadą z Hiszpankami i powalczą nawet o finał.

Gimnastyka sportowa - ćwiczenia na równoważni Janik zakończyła z notą 12,100 pkt. W sumie zebrała 50,533 pkt i obecnie w klasyfikacji wieloboju jest dwunasta. Wciąż nie może być pewna miejsca w finale.

Gimnastyka sportowa - 12,733 pkt to rezultat Janik na poręczach asymetrycznych. Przed Polką jeszcze tylko ćwiczenie na równoważni, które zadecyduje, czy wejdzie do finału wieloboju.

Gimnastyka sportowa - udział w kwalifikacjach wreszcie rozpoczęła Gabriela Janik. W ćwiczeniach wolnych uzyskała notę 12,200 pkt, a w skoku 13,566 pkt. W tej drugiej konkurencji jest obecnie czwarta i ma spore szanse na awans do finału.

Tenis stołowy - Polska wygrywa cały mecz - 3:1 i melduje się w półfinale!

Tenis stołowy - Koniec! Natalia Bajor wygrywa - 11:7 i 3:1.

Tenis stołowy - Dobry początek czwartej partii w wykonaniu Bajor - 4:2.

Tenis stołowy - Brawo! Bajor odrobiła straty i wygrała - 12:10, 2:1 dla Polki.

Tenis stołowy - Początek seta numer trzy wyrównany, jest po 3.

Kolarstwo torowe - Holendrzy zdecydowanie zwyciężyli z czasem 43.111. Francuzi zajęli trzecie miejsce (43.744). Polacy zajęli dopiero siódme miejsce i w pierwszej rundzie ich rywalami będą Brytyjczycy.

Tenis stołowy - Mamy remis w tym pojedynku - 11:7 dla Polcanovej i - 1:1.

Tenis stołowy - Na początku drugiego seta prowadzi Polcanova - 5:2.

Tenis stołowy - Tak jest! Pierwsza partia dla Natalii - 14:12.

Kolarstwo torowe - Przeciętny wynik Polaków - 44.092 i dopiero piąte miejsce.

Kolarstwo torowe - Brytyjczycy objęli prowadzenie z czasem 43.517. Mamy nadzieję, że pobiją ich Polacy, którzy już wychodzą na tor.

Tenis stołowy - Kolejny mecz się zaczął, w którym Natalia Bajor gra z Polcanovą.

Kolarstwo torowe - Po przejeździe pięciu drużyn na prowadzeniu są Czesi z rezultatem 43.843. Za nimi plasują się Białorusini (44.060). Awans do pierwszej rundy wywalczyli także Hiszpanie.

Tenis stołowy - Niestety! Pierwsza porażka w meczu z Austrią. Partyka przegrywa z Liu - 1:3 i w meczu prowadzimy już tylko - 2:1.

Tenis stołowy - Trwa czwarty set i jest - 5:2 dla Austriaczki.

Tenis stołowy - Jest powrót Partyki - 11:6 dla Polki i 2:1 w setach dla Liu.

Kolarstwo torowe - Teraz czas na sprint drużynowy mężczyzn. Polacy są jednymi z kandydatów do medalu, a pojadą w składzie: Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel i Mateusz Rudyk.

Kolarstwo torowe - Rosjanki pobiły rezultat Polek - 33.196 i wygrały eliminacje. Holenderki nie dały rady osiągnąć lepszego wyniku od naszych reprezentantek i zajęły 4. miejsce z czasem 33.852. Polki zajęły drugie miejsce i w pierwszej rundzie zmierzą się z Hiszpankami.

Tenis stołowy - Po raz kolejny Partyka dobrze zaczęła - 5:1. Oby teraz z lepszym skutkiem skończyła.

Tenis stołowy - No i niestety drugi set również pada łupem Jia Liu - 11:8.

Kolarstwo torowe - Najlepszy rezultat Polek - 33.645. Brawo!

Kolarstwo torowe - 33. 805 to w tej chwili najlepszy czas, którego autorkami są Ukrainki Olena Starikowa i Liubow Basowa. Litwinki są trzecie z czasem 34.091. A teraz pora na Polki.

Tenis stołowy - Dobrze Natalia zaczęła kolejną odsłonę - 3:0.

Tenis stołowy - Niestety, ten set dla Austriaczki - 12:10.

Kolarstwo torowe - Po przejeździe trzech drużyn prowadzą Francuzki z czasem 33.895. Za nimi są Hiszpanki (34.254) i Włoszki (35.041). Marlena Karwacka i Urszula Łoś pojadą jako szóste.

Tenis stołowy - W tej chwili jest - 6:5 dla rywalki.

Tenis stołowy - W trzecim pojedynku, Natalia Partyka zagra z Jia Liu. Zaczynamy!

Tenis stołowy - Jeszcze dłuższy był ten set, ale znów zwycięski - 13:11. Li Qian wygrywa, a Polska prowadzi już - 2:0.

Kolarstwo torowe - Najlepsi w eliminacjach okazali się Rosjanie. Włosi wykręcili drugi czas - 3:58.504, a Szwajcarzy czwarty - 3:59.286. Polacy zajęli piąte miejsce. Następną konkurencją rozgrywaną na torze w Mińsku będzie sprint drużynowy kobiet.

Tenis stołowy - Już jest - 6:6.

Tenis stołowy - A w niej Polka prowadzi - 5:2.

Kajakarstwo - Węgier Balint Kopasz na ostatnich metrach wyprzedził Portugalczyka Fernando Pimentę i zdobył złoty medal w ostatniej konkurencji kajakarstwa na igrzyskach. Rafał Rosolski zajął świetne 6. miejsce.

Tenis stołowy - Mamy to! 13:11 dla Qian i trzecia partia przed nami.

Łucznictwo - Wyrównana walka w finale łuków bloczkowych. Holender Michael Schloesser wygrał 145:144 z Gillesem Seywertem z Luksemburga.

Tenis stołowy - Długi ten set, ale Austriaczka ambitnie walczy i jest w tej chwili po 10.

Tenis stołowy - Wysokie prowadzenie Qian w drugim secie - 6:1.

Kolarstwo torowe - Przeciętny wynik uzyskali młodzi reprezentanci Polski - 4:02.061, co na ten moment daje im trzecie miejsce, a do końca kwalifikacji pozostały jeszcze dwie drużyny: Włosi i Szwajcarzy.

Tenis stołowy - I koniec seta, Polka wygrywa - 11:5 i prowadzi w tym meczu.

Tenis stołowy - Póki co - 7:5 dla Qian.

Kajakarstwo - Rozpoczął się wyścig mężczyzn z udziałem Rafała Rosolskiego.

Kolarstwo szosowe - Rosjanie pojechali w czasie 3:55.201 i objęli prowadzenie. Zobaczymy co pokażą Polacy, którzy za chwilę wystartują.

Tenis stołowy - Zaczynamy pierwszą partię.

Kajakarstwo - Wspaniała walka pomiędzy Maryną Litwinczuk i Dorą Bodonyi. Białorusinka wygrała na finiszu z Węgierką. Podium uzupełniła Słowaczka Mariana Petrusowa. Małgorzata Puławska zajęła 9. miejsce.

Tenis stołowy - W kolejnym starciu Li Qian zmierzy się z Sofią Polcanovą.

Tenis stołowy - Koniec! 11-5 i 3:1 w deblu dla Partyki i Bajor. Polska - Austria - 1:0!

Tenis stołowy - Coraz bliżej wygranej Polki - 8:4.

Tenis stołowy - W czwartym secie mamy w tej chwili remis - 3:3.

Kolarstwo torowe - Najlepszy rezultat należy obecnie do Białorusinów - 3:59.048. Belgowie mają trzeci czas - 4:04.974.

Tenis stołowy - Natalia Partyka i Natalia Bajor prowadzą w setach - 2:1 z Amelie Solja i Jia Liu.

Tenis stołowy - Trwa mecz 1/4 finału drużynówki kobiet pomiędzy Polską i Austrią.

Gimnastyka sportowa - Łukasz Borkowski za ćwiczenia na koniu z łękami uzyskał 12,455 pkt. W wieloboju z wynikiem 71,297 pkt jest obecnie czternasty, ale jesteśmy dopiero w połowie kwalifikacji. Lokata Polaka będzie zapewne sporo niższa.

Kolarstwo torowe - Teraz w tej samej konkurencji rywalizują panowie. Polacy wystąpią w składzie: Daniel Staniszewski, Szymon Krawczyk, Filip Prokopyszyn i Damian Sławek. Dystans 4 km przejechali już Ukraińcy i osiągnęli czas 4:04.723.

Kolarstwo torowe - Polki w pierwszej rundzie pojadą w wyścigu z Brytyjkami.

Kajakarstwo - Wyścigi kajakarskie na 5000 metrów zakończą zmagania na torze Zaslavl. Polskę reprezentować będą Małgorzata Puławska i Rafał Rosolski. Najpierw wyścig pań.

Kolarstwo torowe - Ostatecznie najlepsze w kwalifikacjach okazały się Włoszki, osiągając czas 4:20.108. Drugie miejsce zajęły Brytyjki 4:22.865, a trzecie były Polki.

Łucznictwo - Organizatorzy poradzili sobie ze złośliwością rzeczy martwych. Tym samym rozegrano ostatni set finału. Mauro Nespoli wygrał 6:4 ze Stevem Wijlerem. W pojedynku o brąz Pablo Acha Gonzalez pokonał 7:1 Davida Pasqualucciego, czyli pogromcę Kacpra Sierakowskiego.

Łucznictwo - Meldunek z areny łuczniczej. Ciekawe wydarzenie podczas finału indywidualnej rywalizacji w łukach klasycznych. Z powodu problemów z systemem pomiaru czasu przerwano pojedynek finałowy pomiędzy Włochem Nespolim i Holendrem Wijlerem przy stanie 4:4.

Kolarstwo torowe - Bardzo dobrze zaprezentowały się Polki, które pojechały w czasie 4:26.825 i objęły prowadzenie.

Kolarstwo torowe - Na prowadzeniu są teraz Białorusinki z czasem 4:29.469. Ukrainki wykręciły czas 4:34.050 i wskoczyły na trzecie miejsce. Na starcie stoją już Polki.

Gimnastyka sportowa - w hali gimnastycznej trwają także kwalifikacje pań. Gabriela Janik będzie startowała w jednej z dalszych rotacji i na razie musi czekać na swoją kolej.

Gimnastyka sportowa - Łukasz Borkowski ma za sobą starty na kolejnych trzech przyrządach. Na kółkach uzyskał 12,166 pkt, na drążku 11,566 pkt, a na poręczach 10,433 pkt. W wieloboju jest obecnie dziesiąty i trudno spodziewać się, by awansował do finału.

Kolarstwo torowe - Najlepszym rezultatem na tę chwilę mogą pochwalić się Irlandki - 4:31.358. Rosjanki osiągnęły 4:34.492.

Strzelectwo - Zakończyła się również rywalizacja w skeecie mężczyzn. Jakub Werys z wynikiem 111/125 uplasował się na 24. pozycji.

Kolarstwo torowe - Dziś do rywalizacji przystępują kolarze torowi. Pierwszą konkurencją będą eliminacje wyścigu na dochodzenie kobiet. Na starcie stanie siedem drużyn, w tym Polki, które pojadą w składzie: Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz i Nikol Płosaj.

Kajakarstwo - Karolina Naja i Helena Wiśniewska na 4. miejscu w K2 na 200 metrów. Polki słabo wystartowały, więc to bardzo dobry wynik. Wcześniej zdobyły brązowy medal w czwórce. Zwyciężyły Ukrainki.

Kajakarstwo - WYRAŹNE ZWYCIĘSTWO BIAŁORUSINKI ALENY NAZDROWEJ, ALE WALKA O KOLEJNE MIEJSCA BYŁA BARDZO WYRÓWNANA. DOROTA BOROWSKA WYWALCZYŁA BRĄZOWY MEDAL, WYPRZEDZAJĄC UKRAINKĘ ANASTAZJĘ CZETWERIKOWĄ O 45 TYSIĘCZNYCH! TO JUŻ CZWARTY MEDAL DLA POLSKI W KAJAKARSTWIE, A TRZECI BRĄZOWY!

Strzelectwo - Zakończyły się eliminacje damskiej rywalizacji w skeecie. Po dobrych seriach na 10. miejscu rywalizację ukończyła Aleksandra Jarmolińska, 28. była natomiast Natalia Szamrej.

Kajakarstwo - Michał Łubniewski z dobrym wynikiem w C1 na 200 metrów. Polski kanadyjkarz był szósty. Medale wywalczyli: Białorusin Artsem Kozyr, Włoch Nicolae Craciun i Hiszpan Alfonso Benavides. Za chwilę w tej konkurencji popłyną panie, w tym Dorota Borowska.

Kajakarstwo - BRĄZOWY MEDAL MARTY WALCZYKIEWICZ W K1 NA 200 METRÓW! TO DRUGI BRĄZ DLA POLSKI WYWALCZONY DZISIAJ NA TORZE KAJAKOWYM. ZŁOTO DLA DUNKI EMMY JORGENSEN, A SREBRO DLA WĘGIERKI DANUTY KOZAK.

Badminton - Pierwszą Michał Rogalski obronił, ale za drugą szansą skończył ten mecz Leverdez i zameldował się w ćwierćfinale singla mężczyzn.

Badminton - 20:15 prowadzi Francuz i ma pięć lotek meczowych.

Badminton - Ucieka Francuz Rogalskiemu już na cztery punkty i jest 17:13.

Badminton - Leverdez odskoczył na dwa punkty i prowadzi 15:13.

Kajakarstwo - Na szczęście pogoda się poprawiła. Za chwilę rozegranych zostanie 5 finałów A na 200 metrów.

Badminton - Na przerwie technicznej Francuz prowadzi 11:10.

Badminton - Punkt za punkt, nikt nie daje za wygraną, a na tablicy remis 10:10.

Badminton - Rogalski wciąż walczy, ale faworyt nie daje za wygraną. Dwupunktowa przewaga Francuza jeszcze niczego nie gwarantuje.

Kajakarstwo - Paweł Kaczmarek trzeci w finale B na dystansie 200 metrów. Kontynuujemy zmagania sprinterskie. Już niedługo szansa medalowa Marty Walczykiewicz.

Kajakarstwo - Pomimo złej pogody rozpoczęła się rywalizacja na torze kajakowym. Finał B na 200 metrów K1 kobiet wygrała Szwedka Linnea Stensils. Za chwilę finał B mężczyzn z udziałem Pawła Kaczmarka, a o 13:20 finał A kobiet z Martą Walczykiewicz.

Badminton - Lepiej niestety zaczął Francuz. Jest 4:1 dla przeciwnika.

Badminton - Brawo Michał Rogalski. Biało-czerwony doprowadza do remisu w setach. O tym który z zawodników awansuje do ćwierćfinału zadecyduje trzecia partia.

Gimnastyka sportowa - W drugim skoku Łukasz Borkowski nieco poprawił swój wynik, uzyskując 13 punktów. W dwóch konkurencjach wieloboju zdobył 24,699 punktów i jest obecnie 14.

Badminton - Rogalski coraz bliżej zwycięstwa w drugiej partii. Polak prowadzi 17:11.

Badminton - Doskonale poczyna sobie teraz Rogalski. Wygrywa już 12:8. Francuz w tarapatach.

Gimnastyka sportowa - Łukasz Borkowski nie ustał skoku i uzyskał wynik 12,533.

Kajakarstwo - Za około kwadrans rozpocznie się ostatnia sesja na torze kajakarskim Zaslavl. Niestety, pogoda jest bardzo niesprzyjająca. Ulewa, a momentami nawet grad to warunki, w których przyjdzie rywalizować zawodnikom.

Badminton - Doskonała obrona Rogalskiego doprowadza do wyrównania. Jest 7:7.

Badminton - Francuz ponownie odskakuje. Leverdez prowadzi 7:4.

Badminton - W drugim secie na razie remis 2:2.

Badminton - Koniec pierwszego seta. Rogalski przegrywa go do 16.

Badminton - Inicjatywę przejął niestety przeciwnik. Jest 17:13 dla Francuza.

Badminton - Bardzo dobra postawa Michała Rogalskiego. Polak wygrywa 12:10.

Badminton - Na przerwie technicznej 11:9 prowadzi Rogalski. Na razie jest to bardzo wyrównany pojedynek.

Badminton - Francuz poprawił swoją grę i teraz to on prowadzi 6:5.

Gimnastyka sportowa - Łukasz Borkowski uzyskał na poręczach wynik 12,166 i zajmuje obecnie ostatnie miejsce.

Badminton - Dobry początek w wykonaniu Rogalskiego. Polak prowadzi 3:0.

Badminton - Za chwilę rozpocznie się mecz Michała Rogalskiego w 1/8 finału singla mężczyzn. Polak zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Francuzem Bricem Leverdezem.

Zapasy - Elmira Gambarowa nie dała szans naszej reprezentantce, pokonując Polkę 9:0.

Gimnastyka sportowa - Rozpoczęły się kwalifikacje wieloboju kobiet i mężczyzn. W rywalizacji biorą udział Gabriela Janik i Łukasz Borkowski.

Zapasy - Już za chwilę na macie C pojawi się Katarzyna Mądrowska, która w ćwierćfinale kategorii do 62 kg zmierzy się z Azerką Elmirą Gambarową.

Łucznictwo - Za chwilę poznamy ćwierćfinalistów w rywalizacji w łukach klasycznych. Przed chwilą Hiszpan Pablo Acha Gonzalez wygrał 6:0 z Brytyjczykiem Patrickiem Hustonem. Przypomnijmy, że Kacper Sierakowski pożegnał się z zawodami na etapie 1/8 finału.

Zapasy - Walka Polki nie trwała długo. Azerka szybko zdobyła dziesięć punktów i to ona melduje się w półfinale.

Zapasy - Rozpoczyna się właśnie pojedynek Anny Łukasiak w ćwierćfinale kategorii do 50 kg. Jej rywalką jest utytułowana Azerka Mariya Stadnik.

Strzelectwo - Zakończyły się eliminacje do strzelania w trzech pozycjach kobiet. Niestety, w finale konkurencji nie obejrzymy naszych reprezentantek. Agnieszka Nagay została sklasyfikowana 17. pozycji, a Katarzyna Komorowska ukończyła zawody na 24. miejscu.

Zapasy - Niestety, Daria Osocka prowadziła z Brytyjką Georginą Nelthrope 5:2, ale rywalka położyła Polkę na łopatki i wygrała przez tusz.

Zapasy - Brawo Katarzyna Mądrowska. Polka w kategorii do 62 kg rozprawiła się w 1/8 finału z Francuzką Ameline Douarre, triumfując 11:0.

Badminton - Szkoda niewykorzystanej szansy przez nasz mikst. Magda i Paweł mieli trzy lotki meczowe, ale ich rywale zdobyli pięć punktów z rzędu i to oni wygrali 22:20. Polacy tym samym pożegnali się z turniejem, kończąc rywalizację na trzecim miejscu w grupie.

Zapasy - Jowita Wrzesień w kategorii do 57 kg zdecydowanie uległa Białorusince Irinie Kuraczkinie i aby pozostać w grze o medale jej rywalka musi dojść do finału.

Tenis stołowy - Jest! Polki wygrywają z Rosjankami już 3:0. Natalia Partyka odwraca losy meczu, a to oznacza, że nasz reprezentantki zmierzą się popołudniu w ćwierćfinale zawodów drużynowych. tam czekają już na nie Austriaczki.

Badminton - Trwa właśnie ostatnie spotkanie grupowe naszego miksta Magdaleny Świerczyńskiej i Pawła Śmiłowskiego z Holendrami Robinem Tabelingiem i Seleną Piek. W pierwszej partii lepsi byli rywale i triumfowali 21:12. W drugiej to nasz mikst spisywał się lepiej i pokonał Holendrów 21:14. W trzecim secie Polacy prowadzą 12:9.

Tenis stołowy - Polka na najlepszej drodze do zwycięstwa z Rosjanką. Prowadzi 8:5 w decydującym secie.

Tenis stołowy - Meldunek z hali tenisowej. Natalia Partyka wciąż dzielnie walczy z Rosjanką Noskovą. Czwarty set był najbardziej zacięty z dotychczas rozegranych i co najważniejsze wygrany przez naszą reprezentantkę 15:13. Jeżeli wygra kolejną partię przypieczętuje awans polskiej drużyny do ćwierćfinału.

Łucznictwo - Niedawno zakończył się też mecz 1/8 łuku klasycznego mężczyzn pomiędzy Włochem Pasqualuccim i Kacprem Sierakowskim. Z pojedynku zwycięsko wyszedł reprezentant Italii, wygrywając z Polakiem 7:1.

Strzelectwo - Pierwszą dziś, a czwartą liczącą się klasyfikacji zakończył natomiast Jakub Werys. Polak zanotował wynik 22/25 i z łącznym wynikiem 89 punktów zajmuje aktualnie 23. miejsce.

Strzelectwo - Nie po raz pierwszy pozycja stojąca zweryfikowała umiejętności zawodniczek. Katarzyna Komorowska po słabych próbach spadła na 23. miejsca. Trzy lokaty wyżej plasuje się Agnieszka Nagay. Pozycje Polek mogą jednak ulec zmianie.

Tenis stołowy - Jest jeszcze szansa na odwrócenie losów meczu. Partyka wygrywa trzecią partię do 7 i doprowadza do wyniku 1:2 w setach.

Zapasy - Doskonale turniej rozpoczyna natomiast Anna Łukasiak. Po zdecydowanym zwycięstwie nad Włoszką Liuzzi Polka jest w ćwierćfinale kategorii do 50 kilogramów.

Zapasy - W tym samym momencie swoją walkę repasażową przegrał niestety Radosław Baran. Na macie lepszy stosunkiem 3:2 okazał się Gruzin Elizbar Odikadze i to on dostanie szansę walki o brązowy medal.

Tenis stołowy - W drugiej partii również zdecydowanie lepsza przeciwniczka. Wynik seta to 11:8 dla Noskovej.

Tenis stołowy - Niestety Polka przegrywa pierwszą partię do 6.

Kajakarstwo - MAMY KOLEJNY MEDAL! Czwórka kajakarek z brązowym medalem! Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska przegrywają tylko z Białorusinkami i Węgierkami!

Tenis stołowy - Swój pojedynek rozpoczęła właśnie Natalia Partyka. Przeciwniczką Jana Noskova.

Tenis stołowy - Zwycięstwo Polki staje się faktem. Trzeci, najtrudniejszy set pada łupem Li Qian do 9. W całym meczu prowadzimy już 2:0

Kajakarstwo - Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny bardzo mocno powalczyły w drugiej części dystansu o medal, ale podobnie jak w przypadku Anny Puławskiej skończyło się na 6. miejscu. Był to bardzo zacięty wyścig osad C2 na 500 metrów. Złoto dla Węgierek, srebro dla Białorusi, brąz dla Rosji.

Tenis stołowy - Znakomita akcja Polki. Li Qian rozpoczyna trzecią partię od trzech wygranych punktów z rzędu.

Tenis stołowy - W drugim secie Polka oddaje przeciwniczce jeden punkt więcej. Jest na najlepszej drodze żeby wygrać spotkanie bez straty seta.

Tenis stołowy - Polka wygrywa pierwszego do 5. Mikhalinova nie radzi sobie z defensywnym stylem naszej zawodniczki.

Tenis stołowy - Na stole numer 2 swoje starcie rozpoczęła Li Qian. Przeciwniczką Polina Mikhailova.

Strzelectwo - Katarzyna Komorowska znacznie podskoczyła w klasyfikacji. Po dwóch pozycjach plasuje się na ósmej lokacie. Przed nią jednak najtrudniejsza "stójka".

Tenis stołowy - Brawo. Polki wygrywają pierwsze spotkanie i w całym meczu prowadzą 1:0.

Tenis stołowy - Polki wygrywają na razie 2:1 w setach. W czwartej partii jest remis 6:6.

Tenis stołowy - W kompleksie tenisowym rozpoczęło się starcie polskiej damskiej drużyny z Rosjankami. W pierwszym meczu debel Partyka/Bajor mierzy się z Olgą Vorobevą i Janą Noskovą.

Strzelectwo - Kontynuowane są też zawody skeeta. Aleksandra Jarmolińska rozpoczyna dzień od 23 zestrzelonych rzutków i plasuje się na razie na 13. pozycji.

Strzelectwo - W rywalizacji w trzech pozycjach pań uczestniczą Katarzyna Komorowska i Agnieszka Nagay. Pierwsza z nich jest na razie 20., druga natomiast 27. Do końca rywalizacji pozostało jednak jeszcze dużo prób.

Kajakarstwo - Właściwie od początku do końca Polka plasowała się w okolicach 5. miejsca, ale ostatecznie skończyło się na 6. Niestety, ani na chwilę nie była blisko medalu. Złoto dla Volhy Khudzenki, srebro Danuty Kozak i brąż Emmy Jorgensen.

Kajakarstwo - Na torze w Zasławiu kolejna sesja finałowa! Po wczorajszym złotym medalu Tomasza Kaczora, dziś liczymy na kolejne krążki wyciągnięte z wody. W sesji porannej czekają nas trzy finały z Biało-Czerwonymi. O 9:10 w K1 na 500 metrów kobiet Anna Puławska, o 9:50 w C2 na tym samym dystansie Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny, a o 10:05 finał K4 - z Karoliną Nają, Katarzyną Kołodziejczyk, Anną Puławską i Heleną Wiśniewską.

Zaczynamy około 8!