Gold Cup: Amerykanie bez straty gola po fazie grupowej

• Data publikacji: 27.06.2019, 12:08

W meczu o pierwsze miejsce w grupie "D" CONCACAF Gold Cup Amerykanie pokonali Panamczyków, zaś w meczu przegranych Gujana podzieliła się punktami z Trynidadem i Tobago.

Oba zespoły już wcześniej zapewniły sobie udział w ćwierćfinale, a mecz był jedynie o zwycięstwo w grupie. Od początku lepiej prezentowali się Amerykanie, a zwłaszcza Jozy Altidore, który był największym zagrożeniem dla panamskiej defensywy. Gole jednak w pierwszych 45 minutach nie padły. Po zmianie stron niewiele się zmieniło, a gospodarze nadal byli stroną dominującą. Efekty nadeszły w 66. minucie, gdy Djordje Mihailović dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Altidore cudowną przewrotką trafił do siatki. Panamczycy próbowali się odgryzać, ale nie potrafili pokonać Seana Johnsona. Najbliżej tego był Jose Fajardo, lecz dwukrotnie minimalnie chybił. Ostatecznie Amerykanie wygrali - 1:0 i awansowali z pierwszego miejsca. Jako jedyni nie stracili do tej pory ani jednej bramki, co czyni ich najlepszą drużyną turnieju.

Panama 0:1 Stany Zjednoczone (0:0)

Bramki: 66' Altidore

Panama: Calderon - Escobar, Palacios, Cummings, Machado, Galvan (76' Murillo) - Fajardo (46' Arroyo), Rodriguez, Walker, Torres (68' Barcenas) - Browne

Stany Zjednoczone: Johnson - Lovitz, Gonzalez, Miazga, Cannon - Morris (70' Boyd), Mihailović, Trapp, Roldan - Lewis (65' Pulisić), Altidore (83' Zardes)

Żółte kartki: Galvan

Sędzia: A. Al-Jassim (Katar)

.....

Spotkanie to było walką o godne pożegnanie się z turniejem. Bramki padły dopiero w drugiej połowie, a jako pierwsi trafili Gujańczycy. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Neil Danns, a piłka zanim wpadła do siatki, to odbiła się jeszcze od poprzeczki. Piłkarze Trynidadu i Tobago szukali okazji do wyrównania i znaleźli ją na dziesięć minut przed końcem meczu. Dalekie podanie na połowę Gujany posłał Levi Garcia, a Kevin Molino minął bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Trynidad i Tobago 1:1 Gujana (0:0)

Bramki: 80' Molino - 54' Danns

Trynidad i Tobago: Foncette - David, Mitchell, Cyrus, Williams M. - Garcia (87' Cato), Paul, George, Williams J. (77' Jones) - Winchester (69' Peltier), Molino

Gujana: Roberts - Daniel, Marsh-Brown R., Vancooten, Cox - Danns, Bonds, Marsh-Brown K., Schultz (46' Beresford), Jeffrey (46' Harriott) - Holder (73' Welshman)

Żółte kartki: Beresford

Sędzia: J. Calderon (Kostaryka)