Mińsk 2019 - Kajakarstwo: dzień pod znakiem brązowych medali

• Data publikacji: 27.06.2019, 13:57

Mamy kolejne medale w kajakarstwie na Igrzyskach Europejskich. Na dystansie 200 metrów brązowe krążki zdobyły Marta Walczykiewicz (K1) i Dorota Borowska (C1).

Pierwszym finałem A w sesji popołudniowej był wyścig kajakarek na 200 metrów. Jedną z faworytek była Marta Walczykiewicz, która wygrała bieg eliminacyjny. Reprezentantka Polski przez cały dystans płynęła w ścisłej czołówce i ostatecznie zajęła 3. miejsce. Walczykiewicz przegrała z Emmą Jorgensen i Danutą Kozak. Czwartą Anję Osterman Polka wyprzedziła o ponad 2 dziesiąte części sekundy.

Kolejny brązowy medal wywalczyła Dorota Borowska. Polka świetnie popłynęła w finale kanadyjkarek na 200 metrów, czyli w nowej konkurencji olimpijskiej. Zdecydowanie triumfowała Białorusinka Alena Nazdrowa. Różnicę pomiędzy kolejnymi zawodniczkami były minimalne. Borowska przegrała jeszcze z Niemką Lisą Jahn. Czwartą Anastazję Czetwerikową Polka wyprzedziła zaledwie o 45 tysięcznych.

W sesji przedpołudniowej Karolina Naja i Helena Wiśniewska wspólnie z Anną Puławską i Katarzyną Kołodziejczyk zdobyły brązowy medal w czwórce. W dwójce na 200 metrów miały szansę na kolejny medal. Nasze kajakarki słabo wystartowały, ale przyspieszyły w końcówce. Ostatecznie Naja i Wiśniewska finiszowały na 4. pozycji. Triumfowały Ukrainki Marija Powk i Ludmiła Kuklinowska. Michał Łubniewski finiszował na 6. pozycji w finale kanadyjkarzy na sprinterskim dystansie 200 metrów. To dobry rezultat reprezentanta Polski. Ku uciesze publiczności wygrał Artsem Kozyr. Podium uzupełnili Włoch Nicolae Craciun i Hiszpan Alfonso Benavides.

Paweł Kaczmarek zajął 3. miejsce w finale B w K1 na 200 metrów. Finał A był bardzo emocjonujący. Wygrał Francuz Maxime Beaumont przed Węgrem Balazsem Birkasem i Białorusinem Dmitrijem Tratsiakou. Na zakończenie zmagań na torze Zaslavl odbyły się wyścigi w K1 na 5000 metrów. W rywalizacji mężczyzn Balint Kopasz wyprzedził na finiszu Fernando Pimentę. Brąz wywalczył Max Hoff. Świetnie popłynął Rafał Rosolski, który zajął 6. miejsce. W wyścigu kobiet Małgorzata Puławska była 9. Wygrała Maryna Litwinczuk.