Mińsk 2019 - Badminton: już bez Polaków

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 27.06.2019, 18:57

Polscy badmintoniści zakończyli dziś swój udział w Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Michał Rogalski przegrał w 1/8 finału, mikst odpadł po fazie grupowej.

Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski zagrali ostatni mecz grupowy z Holendrami Robinem Tabelingiem i Seleną Piek. By myśleć o wyjściu z grupy Polacy musieli wygrać ten mecz, najlepiej w dwóch setach. Już jednak pierwsza partia pokazała, że to zadanie jest niemożliwe do realizacji. Polska para nie grała źle, ale rywale byli szybsi, popełniali mniej błędów. W efekcie wygrali dość łatwo do 12. W kolejnych dwóch partiach postawa polskiego duetu była zdecydowanie lepsza. W drugim secie to Paweł i Magda dyktowali warunki gry, zwyciężając do 14. W ostatnim, decydującym secie emocje były ogromne. Sytuacja zmieniała się co kilka wymian, żadnej z par nie udało się wypracować większej zaliczki. Polacy mieli nawet lotkę meczową, ale niestety ostatecznie przegrali 20:22.

Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska - Ronan Tabeling/Selena Piek (Holandia) 12:21, 21:14, 20:22

Także trzy sety wyrównanej walki zafundowali kibicom Michał Rogalski i Brice Leverdez. Francuz, rozstawiony w turnieju z czwórką był faworytem meczu i w pierwszej partii z roli wywiązał się bez zarzutu, choć przyszło mu to z dużym trudem. W drugim secie role się odwróciły i to Rogalski przez większość czasu posiadał przewagę i grał naprawdę świetny badminton. Polak wygrał do 16 i o awansie do ćwierćfinału zadecydował set numer 3. Stał on na wysokim poziomie, przyniósł wiele długich, pięknych wymian.  Niestety ciut lepiej znów prezentował się Francuz, po Rogalskim bardziej było widać zmęczenie trudnym, wyrównanym meczem. Ostatecznie Leverdez wygrał do 16.

Michał Rogalski - Brice Leverdez (Francja) 16:21, 21:16, 16:21

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.