Pięciobój nowoczesny, MP: Maliszewska po raz trzeci

• Data publikacji: 02.06.2018, 20:44

Anna Maliszewska została mistrzynią Polski seniorek w pięcioboju nowoczesnym. Na zawodach w Drzonkowie zajęła też drugie miejsce w kategorii open, przegrywając z Gwatemalką Sofią Cabrerą. W kategorii do lat 23 triumfowała Marta Kobecka, a wśród zawodniczek do lat 21 najlepsza była Natalia Dominiak.

W pływaniu najszybsza była Australijka Marina Carrier – z czasem 2:18,52 wyprzedziła najlepszą z Polek, Martę Kobecką (2:19,62), a także Irlandkę Eilidh Prise (2:20,69). W klasyfikacji mistrzostw Polski na kolejnych pozycjach uplasowały się Julia Dąbrowska (2:22,52 – czwarta w klasyfikacji open) i Anna Maliszewska (2:23,93 – szósta w open).

Na szermierczej planszy najlepiej spisała się Gwatemalka Sofia Cabrera, która wygrała 30 pojedynków i dzięki temu objęła prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Po 28 zwycięstw na swoje konto zapisały Anna Maliszewska i Czeszka Michaela Hajdukova.

Jako kolejną rozegrano kombinację. Gwatemalka startowała do niej jedenaście sekund przed Maliszewską i trzynaście przed Kobecką. Kolejność na pierwszych dwóch pozycjach się nie zmieniła, natomiast na trzecie miejsce awansowała Carrier.

W jeździe konnej większość zawodniczek zaliczyła czysty przejazd, w związku z czym klasyfikacja nie zmieniła się – kategorię open wygrała Cabrera przed Maliszewską, która obroniła tytuł mistrzyni Polski, oraz Carrier. Srebro mistrzostw Polski i zarazem swój pierwszy seniorski medal wywalczyła czwarta w kategorii open Marta Kobecka, natomiast brąz, podobnie jak przed rokiem, trafił do Natalii Dominiak. Kobecka równocześnie zakończyła zmagania krajowe w kategorii młodzieżowca ze złotem mistrzostw Polski, wyprzedzając Dominiak i Julię Dąbrowską. Dominiak z kolei zdobyła złoto w kategorii do lat 21 przed Dąbrowską i Dominiką Karolak.