MŚ kobiet: Angielki pierwszymi półfinalistkami!

• Data publikacji: 27.06.2019, 23:00

Angielki zostały pierwszymi półfinalistkami piłkarskich Mistrzostw Świata kobiet. "Córki Albionu" pokonały Norweżki - 3:0, po trafieniach Scott, White i Bronze.

Angielki były faworytkami tego meczu i od samego początku sprawiały lepsze wrażenie. Już w 3. minucie wyszły one na prowadzenie, gdy Lucia Bronze wbiegła w pole karne, wycofała piłkę do Jill Scott, a ta posłała ją do norweskiej bramki. Zanim futbolówka zatrzepotała w siatce, to po drodze odbiła się jeszcze od lewego słupka, co dodało tylko temu trafieniu uroku. Wysiłki wyspiarek w dążeniu do podwyższenia wyniku przyniosły efekty w 40. minucie. Tym razem, na listę strzelczyń, wpisała się Ellen White, po wyłożeniu piłki przez Nikitę Parris.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowały podopieczne Phila Neville'a, co udowodniły w 57. minucie. Rezerwowa Bethany Mead sprytnie wykonała rzut wolny, wycofując piłkę do ustawionej przed szesnastką Bronze, a ta cudownym strzałem pod poprzeczkę pokonała Ingrid Hjelmseth. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, gdyby Parris wykorzystała rzut karny. Jednak świetnie wyczuła jej zamiary Hjelmstad, odbijając futbolówkę do boku. Ostatecznie skończyło się wygraną Angielek - 3:0 i pewnym awansem do najlepszej czwórki globu.

Norwegia 0:3 Anglia (0:2)

Bramki: 3' Scott, 40' White, 57' Bronze

Norwegia: Hjelmseth - Wold (85' Hansen), Mjelde, Thorisdottir, Hegland-Minde - Saevik (64' Utland), Risa, Engen, Reiten (74' Eikeland) - Hansen, Herlovsen

Anglia: Bardsley - Stokes, Bright, Houghton, Bronze - Scott, Kirby (74' Stanway), Walsh - Duggan (54' Mead), White, Parris (88' Daly)

Żółte kartki: Thorisdottir

Sędzia: L. Venegas (Meksyk)