PNA: Algieria lepsza od Senegalu, historyczny triumf Madagaskaru

• Data publikacji: 27.06.2019, 23:41

Za nami kolejny dzień Pucharu Narodów Afryki. Madagaskar wygrał z Burundi, Senegal sensacyjnie przegrał z Algierią, Kenia po dobrej drugiej połowie zwyciężyła z Tanzanią.

W pierwszym meczu Madagaskar pokonał Burundi 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 76. minucie Marco Ilaimaharitra występujący na co dzień w belgijskiej Jupiler League. Tym samym zawodnicy z wyspy wygrali swój pierwszy mecz na Pucharze Narodów Afryki i zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli grupy B z dorobkiem 4 punktów.

Madagaskar - Burundi 1:0 (0:0)

76' Marco Ilaimaharitra

Małą sensacją zakończył się mecz Senegalu z Algierią. Zawodnicy z północnej Afryki wygrali 1:0 po golu Youcefa Belailiego z 49. minuty. Naszpikowany gwiazdami skład Senegalu nie był w stanie poważnie zagrozić bramce rywala przez całe spotkanie. Obie drużyny zajmują jednak obecnie miejsca premiowane awansem do fazy pucharowej.

Senegal - Algieria 0:1 (0:0)

49' Youcef Belaili

Ostatni mecz to spotkanie Kenii z Tanzanią. Graniczące ze sobą kraje stoczyły pełen emocji pojedynek i ostatecznie to Kenijczycy wygrali 3:2. Tanzania jednak dobrze rozpoczęła, bo już w 6. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Simona Msuvy. W 39. minucie wyrównał Michael Olunga, ale już kilkadziesiąt sekund później Mbwana Samata ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Po zmianie stron strzelali już jednak tylko Kenijczycy, najpierw w 62. minucie Johanna Omoli, a później na zakończenie meczu Olunga.

Kenia - Tanzania 3:2 (1:2)

39', 80' Michael Olunga, 62' Johanna Omoli - 6' Simon Msuva, 40' Mbwana Samata