Siatkówka - LN 2019: Japonia pokonana!

• Data publikacji: 28.06.2019, 19:45

Polscy siatkarze pokonali Japończyków - 3:1 w pierwszym meczu ostatniego turnieju Ligi Narodów 2019, przed Final Six.

Początek meczu w wykonaniu obu drużyn był niezwykle wyrównany. Taki stan rzeczy utrzymywał się do drugiej połowy pierwszego seta. Wtedy też, od stanu - 17:17, Japończycy ruszyli do przodu i odjechali nam na cztery punkty - 19:23. Niestety tej straty podopieczni Vitala Heynena nie byli w stanie już odrobić, przegrywając ostatecznie - 19:25. Wszystko zakończyło się serwisem Aleksandra Śliwki w siatkę.

W drugą partię nieco lepiej weszli Azjaci, którzy osiągnęli już nawet trzy punkty przewagi - 7:4. Jednak tym razem nasi zawodnicy nie pozwolili im na jej powiększenie i zaraz po wyrównaniu na 12:12 wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do samego końca. Biało-Czerwoni zwyciężyli do 19, a kluczowy punkt zdobył... Tatsyua Fukuzawa, myląc się w ataku, i nie dotykając naszego bloku.

Bardzo emocjonujący był set trzeci, w którym żadna ze stron nie potrafiła osiągnąć przewagi punktowej. Dopiero pod koniec tej odsłony zrobiło się w polskim teamie gorąco, gdy Japończycy uciekli na cztery oczka. Na szczęście udało się Polakom ich dogonić i o wszystkim decydowała gra na przewagi, którą wygraliśmy - 27:25. Mateusz Bieniek i Maciej Muzaj postawili kapitalny blok przez, który Ishikawa nie był w stanie się przedrzeć.

Kolejna część, jak się wydawało, miała być spacerkiem. Nasi prowadzili już - 16:12, ale znów zafundowali sobie nerwową końcówkę. Ostatecznie triumfowali do 19, a całym meczu - 3:1, zachowując szanse na awans do Final Six.

Polska 3:1 Japonia (22:25, 25:19, 27:25, 25:19)