Mińsk 2019 – Tenis stołowy: finał był tak blisko... Polki zagrają o brąz

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 28.06.2019, 12:32

Polskie tenisistki stołowe zagrają jutro o brązowy medal Igrzysk Europejskich. W dzisiejszym niesamowicie wyrównanym półfinale Natalia Partyka, Natalia Bajor i Li Qian uległy 2-3 Niemkom. Finał był oddalony od naszych reprezentantek o zaledwie 2 piłki.

Półfinał rozpoczął się od pojedynku deblistek. Natalia Bajor i Natalia Partyka zmierzyły się z Niną Mettelham i Shan Xiaoną. Spotkanie pewnie wygrały reprezentantki Polski. Pierwszą, dość wyrównaną partię, wygrały 11-8. W drugiej zupełnie zdominowały rywalki z Niemiec, oddając im zaledwie dwa punkty. Trzecia część spotkania była najbardziej wyrównana, ale ostatecznie Partyka i Bajor wygrały ją 14-12.

Kolejnym etapem rywalizacji był mecz Li Qian z Han Ying. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Choć Han zbudowała w pierwszym secie już kilkupunktową przewagę (8:4), to Li zdołała ją odrobić. Niestety seta i tak wygrała ostatecznie 11-9 Niemka. W drugiej części spotkania Han ponownie miała już cztery punkty przewagi (7-3), jednak podobnie jak w secie otwarcia Li zdołała wyrównać. Na nasze nieszczęście końcówka znów należała do Han, która wygrała 11-7. Choć w trzecim secie Li prowadziła 3-2, to był on najmniej udanym dla Polki. Od tego stanu Han wygrała dziewięć punktów z rzędu i wyrównała stan półfinałowego meczu.

Kolejne do gry przystąpiły Shan Xiaona i Natalia Partyka. Choć przez większość pierwszego seta prowadziła Niemka, to zwycięstwo 11-8 odniosła Partyka, która świetnie grała w końcówce. W drugiej części spotkania inicjatywa była przez cały czas po stronie Polki. Mimo tego zakończyła się ona takim samym wynikiem. W trzeciej partii obraz gry się odmienił. Tym razem bardzo pewnie (11-5) zwyciężyła Niemka. Słabsza gra Polki była jednak tylko chwilowa. W czwartej odsłonie spotkania zwyciężyła 11-4, wyproawadzając naszą reprezentację na prowadzenie.

W kolejnym meczu Natalia Bajor stanęła naprzeciw Han Ying. Polka nie była faworytką tego meczu. Od początku starcia było to wyraźnie widać. Pierwszego seta Han wygrała 11-2. W drugiej partii Polka nieco bardziej powalczyła, jednak nie na tyle, by zagrozić Niemce. Tym razem przegrała 6-11. Trzeci set był nawet dosyć wyrównany, lecz i tak rozstrzygnął się on na korzyść Niemki, która wygrała 11-8.

Potrzebne było więc decydujące starcie pomiędzy Li Qian i Niną Mittelham. Li świetnie rozpoczęła ten pojedynek. Pierwszego seta wygrała wysoko – 11-4. Niestety w drugim wyraźnie dominowała Niemka i to ona wygrała go 11-5. Trzecia część spotkania była bardzo wyrównana, ale w końcówce znacznie więcej zimnej krwi zachowała Mittelham, która wygrała 11-8. Kolejny set był równie wyrównany i takim samym wynikiem wygrała go Li, doprowadzając do decydującej, piątej partii piątego spotkania. Przez większość tego seta Li prowadziła. Było już 9-6 dla Polki, niestety od tego momentu coś w jej grze się zacięło. Mittelham wygrała 5 punktów z rzędu i to Niemki cieszyły się z awansu do finału. Polki zagrają o brąz z przegranym starcia Węgry-Rumunia.

Polska – Niemcy 2-3

Natalia Bajor/Natalia Partyka – Nina Mettelham/Shan Xiaona 11-8, 11-2, 14-12

Li Qian – Han Ying 9-11, 7-11, 3-11

Natalia Partyka – Shan Xiaona 11-8, 11-8, 5-11, 11-4

Natalia Bajor – Han Ying 2-11, 6-11, 8-11

Li Qian – Nina Mittelham 11-4, 5-11, 8-11, 11-8, 9-11