Mińsk 2019 - Kolarstwo torowe: brąz drużyny kobiet!
Tomasz Woźniak/Poinformowani

Mińsk 2019 - Kolarstwo torowe: brąz drużyny kobiet!

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 28.06.2019, 17:37

Mamy drugi medal w kolarstwie torowym na Igrzyskach Europejskich. Brązowy krążek w wyścigu drużynowym zdobyły: Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz i Nikol Płosaj.

 

Zmagania w wyścigu drużynowym trwały 2 dni. Wczoraj rozegrano kwalifikacje. Polki w składzie: Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz i Nikol Płosaj uzyskały trzeci wynik - 4:26,825. Szybsze od nich okazały się Włoszki i Brytyjki. Zespół z Wielkiej Brytanii był rywalem naszej ekipy w pierwszej rundzie. Polki w tym samym składzie pojechały w czasie 4:26,867 i były o prawie 6 sekund wolniejsze od Jessici Roberts, Megan Barker, Jennifer Holl i Josie Knight. Czas naszych zawodniczek spokojnie wystarczył do awansu do wyścigu o brązowy medal.

 

Rywalkami Polek w starciu o trzecie miejsce były Białorusinki. Reprezentantki gospodarzy wystartowały w składzie: Palina Piwawarawa, Aksana Salaujewa, Ina Sawenka i Karalina Sawenka. Rywalizacja zapowiadała się bardzo ciekawie, gdyż w pierwszej rundzie Białorusinki były jedynie o 25 tysięcznych szybsze od Polek. W wyścigu medalowym na początku obydwa zespoły jechały bardzo równo. Po połowie dystansu Polki przyspieszyły i zyskały ponad sekundę przewagi. Na kilometr przed metą z polskiej drużyny odpadła Katarzyna Pawłowska, ale nasze zawodniczki utrzymywały przewagę. Ostatecznie Polki wygrały z czasem 4:25,8 i sięgnęły po brązowy medal.

 

Złoty medal wywalczyły Włoszki (Elisa Balsamo, Martina Alzini, Marta Cavalli, Letizia Paternoster), które wygrały z Brytyjkami.

 

Wyniki:

1. Włochy
2. Wielka Brytania
3. Polska
4. Białoruś

Kamil Karczmarek – Poinformowani.pl

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także koszykówką, narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.