Bodnar i Plichta mistrzami Polski w jeździe na czas

• Data publikacji: 28.06.2019, 17:12

W Ostródzie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. W jeździe indywidualnej na czas elity triumfowali Maciej Bodnar i Anna Plichta.

Podczas wyścigów indywidualnej jazdy na czas ścigano się na rundzie dookoła Pól Grunwaldu o długości 11 kilometrów ze startem i metą w Stębarku. Mężczyźni w elicie pokonali trzy rundy, kobiety w elicie i juniorzy dwie, a juniorki jedną. Najbardziej wyczekiwano na zawody elity panów. Triumfował Maciej Bodnar, który był najlepszy na wszystkich pomiarach czasu. Kolarz Bora-hansgrohe uzyskał łączny czas 39:32. Oznacza to, że pokonał trasę ze średnią prędkością wynoszącą ponad 50 km/h. Drugi ze stratą 44 sekund był Kamil Gradek (CCC Team), a trzeci ze stratą 57 sekund był Marcin Białobłocki (Nopinz Symec). Tylko pierwsza trójka zmieściła się w minucie. Tuż za podium uplasował się Michał Kwiatkowski (Team Ineos), który stracił minutę i sekundę. Złoty medal w kategorii do lat 23 zdobył Szymon Sajnok (CCC Team), który zajął 6. miejsce.

6. Szymon Sajnok (CCC Team)

Wśród pań zdecydowanie najlepsza okazała się Anna Plichta. Zawodniczka Trek-Segafredo pokonała 22 kilometry w czasie 30:02. Plichta wygrała z dużą przewagą. Druga Małgorzata Jasińska (Movistar Team) straciła minutę i sekundę, a trzecia Aurela Nerlo (TKK Pacific Toruń) minutę i 3 sekundy. Nerlo została mistrzynią Polski orliczek. W zawodach juniorskich wygrali Julia Kowalska i Dominik Górak.