Copa America: Argentyna zagra w półfinale z Brazylią!

• Data publikacji: 28.06.2019, 23:19

Stało się. W półfinale Argentyna zmierzy się z Brazylią. Drużyna z Leo Messim w składzie pokonała dziś Wenezuelę 2:0 i znalazła się w strefie medalowej.

Kadra Argentyny może teraz z ulgą powiedzieć - "psy szczekają, a karawana jedzie dalej". Po pierwszym meczu na Copa America na podopiecznych Lionela Scaloniego nie pozostawiono suchej nitki. Ci jednak powoli, ale skutecznie kroczą do celu. W ćwierćfinale zmierzyli się z Wenezuelą, która dokonała sporej niespodzianki, remisując z Brazylią w fazie grupowej. Defensywna taktyka nie przyniosła jednak podobnych rezultatów w meczu z Argentyną.

Albiceleste szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 10. minucie do siatki trafił Lautaro Martinez. Złośliwi mogliby powiedzieć, że to nie ten argentyński napastnik z Interu powinien pojechać na turniej (mowa o Mauro Icardim, który pozostał w domu). Martinez jednak wykorzystał dziś wykorzystał dośrodkowanie Messiego i trochę szczęśliwie wbił piłkę do bramki. To jego drugi gol na tej imprezie. Chwilę później sędzia Wilmar Roldan rozważał przyznanie rzutu karnego Argentynie, ale po analizie VAR nie wskazał na wapno. 6 minut później VAR po raz kolejny wkroczył do akcji, kiedy to ręką w polu karnym zagrał Ronald Hernandez. Sędzia jednak ponownie nie przyznał rzutu karnego. Kilka minut później VAR z kolei analizował sytuację w polu karnym Argentyny. Wenezuela jednak również nie otrzymała rzutu karnego. Trzeba przyznać, że te mistrzostwa wręcz obfitują w analizę VAR, co może być trochę męczące, gdy sędziowie nadużywają tego systemu i najczęściej nie zmieniają swoich decyzji.

Po zmianie stron mecz nie nabrał tempa. Argentyna prowadziła grę, Wenezuela szukała stałych fragmentów gry i w 65. minucie po raz kolejny wkroczył VAR, który czwarty raz dzisiaj nie przyznał rzutu karnego, tym razem dla Wenezueli. W 74. minucie rywali dobił Giovani Lo Celso, który wykorzystał błąd bramkarza i dobił strzał Sergio Aguero. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, tym samym Argentyna melduje się w półfinale, w którym zmierzy się z Brazylią!

Wenezuela - Argentyna 0:2 (0:1)

10' Martinez, 74' Lo Celso

Wenezuela: Farinez - Rosales (83' Seijas), Mago (56' Soteldo), Chancellor, Hernandez - Moreno, Machis (71' Martinez), Rincon, Herrera, Murillo - Rondon

Argentyna: Armani - Foyth, Pezzella, Otamendi, Tagliafico - De Paul, Paredes, Acuna (68' Lo Celso) - Messi, Aguero (85' Dybala), Martinez (64' Di Maria)

Kartki: 12' Rincon, 15' Herrera, 44' Rondon, 90+5' Soteldo - 16' Martinez, 42' Acuna