Belgia z Portugalią na remis, Niemcy sensacyjnie przegrywają

• Data publikacji: 02.06.2018, 23:00

Belgowie w swoim drugim meczu towarzyskim przed Mundialem w Rosji zremisowali bezbramkowo z Portugalią. Podopieczni Fernando Santosa wystąpili m.in. bez Cristiano Ronaldo, który odpoczywa jeszcze po finale Ligi Mistrzów. W innych spotkaniach sparingowych Niemcy sensacyjnie ulegli Austrii, a Anglicy pokonali Nigerię.

Belgia - Portugalia 0:0

Początek spotkania zwiastował, że Belgowie ,,rozstrzelają" Portugalczyków. Przez pierwszy kwadrans przeprowadzali huraganowe ataki, korzystali z gry wysokim pressingiem, ale nie przekładało się to na strzały na bramkę. Po upływie 15 minut pojedynek się jednak wyrównał i coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego. W 24. minucie Joao Moutinho oddał strzał z ok 25 metrów, ale udanie interweniował Courtois. Kilka minut później w odpowiedzi groźny atak wyprowadziły ,,Czerwone Diabły". Eden Hazard zagrał w pole karne do Carrasco. Ten zwiódł zwodem dwóch obrońców, ale uderzył obok bramki. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do podopiecznych Fernando Santosa. Swojej szansy na zdobycie gola szukali kolejno Bernando Silva, Gelson Martins i Goncalo Guedes, lecz albo strzelali niecelnie, albo skutecznie bronił Courtois. Obie drużyny schodziły więc na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa rozpoczęła się od wielu zmian w ekipie Belgii i spacerowego tempa w wykonaniu obu zespołów. Dopiero w 55. minucie obejrzeliśmy pierwszy groźny strzał. Jan Vertonghen dobrze odnalazł się w polu karnym, uderzył pod poprzeczkę, ale dobrą robinsonadą popisał się Beto. Niecałe 10 minut później mogło być 1:0 dla podopiecznych Roberto Martineza. Thomas Meunier otrzymał piłkę na skraju pola karnego, oddał strzał w długi róg, ale kapitalnie interweniował ponownie Beto. Niestety była to ostatnia ciekawa sytuacja tego spotkania. Duża ilość roszad w obu ekipach sprawiła, że gra straciła znacznie na płynności i ani Belgowie, ani Portugalczycy nie byli w stanie stworzyć sobie już dogodnej sytuacji bramkowej.

Austria - Niemcy 2:1

53' Hinteregger, 69' Shopf - 11' Oezil

Faworytem tego spotkania byli niewątpliwie nasi zachodni sąsiedzi. I to oni lepiej weszli w ten mecz. W 11. minucie Mesut Oezil dokładnie przymierzył ze skraju pola karnego i pokonał Siebenhandla. 10 minut później Julian Brandt próbował podwyższyć rezultat, ale na wysokości zadania stanął golkiper Austrii. Gra toczyła się na w bardzo trudnych warunkach, bowiem nad stadionem w Klagenfurcie przed rozpoczęciem pojedynku przeszła ulewa. Mokra murawa mocno utrudniała stwarzanie dogodnych sytuacji piłkarzom i więcej goli w pierwszej połowie już nie ujrzeliśmy.

W drugiej części spotkania dwa zabójcze ciosy zadali Austriacy. W 53 minucie, po dośrodkowaniu Davida Alaby z rzutu rożnego, bramkę zdobył  Martin Hinteregger. 16 minut później było już 2:1. Bezpańską piłkę w polu karnym przejął Alessandro Schopf i pokonał strzałem w lewy róg Manuela Neuera. Niemcy nie potrafili odpowiedzieć na to trafienie i pojedynek zakończył się sensacyjnym zwycięstwem Austriaków.

Warto dodać, że bramkarz Bayernu Monachium rozegrał cały mecz i to zapewne oznacza, że znajdzie się w 23-osobowej kadrze powołanej na Mundial przez selekcjonera naszych zachodnich sąsiadów.

Wyniki spotkań innych uczestników MŚ:

Anglia - Nigeria 2:1

7' Cahill, 11' Kane - 47' Iwobi

Szwecja - Dania 0:0

Islandia - Norwegia 2:3

30' Finnbogason (k), 70' Sigurdsson - 15' Johnsen, 80' King, 85' Sorloth