Gold Cup: znamy półfinalistów turnieju

• Data publikacji: 01.07.2019, 13:45

Meksyk, Haiti, Jamajka i Stany Zjednoczone wygrały swoje mecze ćwierćfinałowe i zameldowały się w półfinale CONCACAF Gold Cup. Najtrudniej mieli Meksykanie, którzy dopiero po karnych pokonali Kostarykę.

Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie w Houston, gdzie Haiti okazało się lepsze od Kanady. Strzelanie, w 18. minucie, rozpoczęli Kanadyjczycy, a konkretnie Jonathan David. Dziesięć minut później było już - 2:0, gdy Lucas Cavallini wykorzystał dogranie od Scotta Arfielda. Wydawało się, że Kanadyjczycy mają wszystko pod kontrolą, ale po przerwie Haiti wróciło do gry. Pięć minut po wznowieniu gry, gola kontaktowego zdobył Duckens Nazon, zaś w 70. minucie, z rzutu karnego wyrównał Herve Bazile. To jednak nie był koniec "come backu" Haitańczyków. Na niecały kwadrans przed końcem, zwycięską bramkę zdobył były piłkarz Wisły Kraków - Wilde-Donald Guerrier.

Haiti 3:2 Kanada (0:2)

Bramki: 50' Nazon, 70' (k.) Bazile, 76' Guerrier - 18' David, 28' Cavallini

Haiti: Placide - Carlens, Jean-Baptiste, Geffrard, Christian - Guerrier (83' Herivaux), Sabat (90+3' Bissainthe), Alceus - Bazile, Pierrot (62' Etienne), Nazon

Kanada: Borjan - Davies, Cornelius, Henry, Godinho - Hoilett, Hutchinson, Arfield, David - Osorio (64' Kaye), Cavallini (80' Morgan)

Żółte kartki: Sabat - Henry

Sędzia: J. Marrufo (Stany Zjednoczone)

.....

O wyłonieniu zwycięzcy tego meczu decydowały rzuty karne. W regulaminowym czasie gry padł remis - 1:1, a dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Tuż przed przerwą, prowadzenie Meksykanom dał Raul Jimenez, a kilka minut po zmianie stron, z jedenastu metrów wyrównał Bryan Ruiz. W serii rzutów karnych, nieco więcej zimnej krwi zachowali "El Tri", wygrywając - 5:4.

Meksyk 1:1 Kostaryka (2:1 k.)

Bramki: 44' Jimenez - 52' (k.) Ruiz

Rzuty karne: Jimenez, Montes, Alvarado, Gallardo, Moreno, Salcedo - Borges, Aguilar, Leal, Duarte, Calvo, Fuller

Meksyk: Ochoa - Rodriguez L., Salcedo, Araujo (106' Moreno), Gallardo - dos Santos (90' Montes), Alvarez, Guardado (84' Rodriguez C.) - Antuna (85' Alvarado), Jimenez, Pizarro

Kostaryka: Moreira - Oviedo (99' Calvo), Duarte, Watson, Fuller - Leal, Cruz, Borges, Campbell (102' Gamboa) - Ruiz (111' Aguilar), George (72' McDonald)

Żółte kartki: Salcedo, dos Santos, Rodriguez L., Rodriguez C. - Ruiz, Fuller, Duarte, Gamboa, Cruz

Sędzia: J. Pitti (Panama)

.....

W tym spotkaniu nie było zbyt wielu emocji. Jedyna bramka padła dopiero w ostatnim kwadransie gry. Jej autorem był rezerwowy Darren Mattocks, który pewnie wykorzystał rzut karny. Zaledwie dwie minuty wcześniej pojawił się on na murawie stadionu w Philadelphii, zmieniając Devera Orgilla.

Jamajka 1:0 Panama (0:0)

Bramki: 75' (k.) Mattocks

Jamajka: Blake - Powell, Lowe, Francis, Lawrence - Hector, Watson, Orgill (73' Mattocks), Flemmings, Bailey - Nicholson (90' Topey)

Panama: Mejia - Davis, Cummings, Torres R., Murillo - Quintero (84' Blackburn), Cooper (89' Pimentel), Escobar, Barcenas - Torres G. (60' Browne), Arroyo

Żółte kartki: Hector, Lowe, Nicholson - Barcenas

Sędzia: M. Escobar (Gwatemala)

.....

Współgospodarze turnieju i zarazem jego główni faworyci - Amerykanie wymęczyli zwycięstwo nad kopciuszkiem z Curacao. Jedynego gola, w 25. minucie, po dośrodkowaniu w pole karne przez Christiana Pulisicia, zdobył strzałem głową Weston McKennie. Oba zespoły miały jeszcze sporo okazji do zmiany wyniku, ale żadnemu z nich już się nie udało tego dokonać.

Stany Zjednoczone 1:0 Curacao (1:0)

Bramki: 25' McKennie

Stany Zjednoczone: Steffen - Lima, Zimmerman, Long, Ream - McKennie, Bradley, Pulisić - Boyd (63' Morris), Zardes, Arriola (90+2' Gonzalez)

Curacao: Room - Statie (68' Carolina), Lachman, Martina C., Gaari - Hooi, Bacuna, Martina S. (80' Maria)- Gorre (76' van Kessel), Arias, Nepomuceno

Żółte kartki: Martina S., Hooi

Sędzia: A. Escobedo Gonzalez (Meksyk)