Tenis – Wimbledon: Majchrzak nie sprostał weteranowi

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 01.07.2019, 18:27

Kamil Majchrzak przegrał w swoim debiucie w turnieju głównym Wimbledonu. Piotrkowianin w trzech setach uległ 35-letniemu Hiszpanowi Fernando Verdasco. Sety były wyrównane, ale górę wzięło doświadczenie.

Majchrzak na swój pierwszy mecz w turnieju głównym Wimbledonu wyszedł nieco stremowany. W związku z tym już po kilkunastu minutach gry Verdasco prowadził 4-1. Od tego momentu Polak nieco ustabilizował swoją grę i odrobił część strat, jednak nie wystarczyło to na wygranie pierwszej partii. Hiszpan zwyciężył ją 6-4.

Druga część spotkania była już od początku dosyć wyrównana. Verdasco cały czas miał jednak mecz pod kontrolą. To on dyktował warunki na korcie. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego był też bardzo pewny przy własnym podaniu, co było kluczowe dla losów seta, jako że przy serwisie Majchrzaka wygrał jednego gema.

Ostatni set miał bardzo podobny przebieg. Ponownie Verdasco pilnie strzegł swojego serwisu i zdołał zdobyć jednego breaka. Majchrzak nie poddał się bez walki. W ostatnim gemie robił wszystko co mógł, by przedłużyć jeszcze to spotkanie. Obronił aż sześć piłek meczowych i miał nawet jedyną w tej partii okazję do przełamania. Niestety nie wykorzystał jej, a Hiszpan siódmej okazji do zakończenia meczu nie zmarnował.

Fernando Verdasco (ESP) – Kamil Majchrzak (POL, Q) 6-4 6-4 6-4