Copa America: Messi po raz kolejny bez tytułu, Brazylia zagra w finale!

• Data publikacji: 03.07.2019, 10:34

Brazylia pokonała Argentynę 2:0 w półfinale Copa America. Odwieczny pojedynek dwóch potęg z Ameryki Południowej znowu pada łupem Canarinhos.

Obie reprezentacje na każdym turnieju są rozważane w kategorii faworyta. Los jednak chciał, że musiały się spotkać już na etapie półfinału. Brazylia od początku turnieju jest osłabiona brakiem swojej największej gwiazdy - Neymara. Tworzy jednak o wiele lepszy kolektyw, niż Argentyna z osamotnionym Leo Messim. Ten mecz również to pokazał.

Pierwsza bramka padła całkiem szybko, bo już w 19. minucie. Autorem trafienia został Gabriel Jesus, który skorzystał z podania Roberto Firmino i wbił piłkę do pustej bramki. W 30. minucie Argentyńczycy byli bliscy wyrównania. Strzał głową Segio Aguero wylądował jednak tylko na poprzeczce. Oglądaliśmy dobry, szybki mecz, co akurat jest wyjątkiem podczas tegorocznej edycji Copa America. Do przerwy wynik jednak pozostał bez zmian.

Na drugą połowę Argentyńczycy wybiegli jeszcze bardziej zdeterminowani. W czasie 45 minut zdecydowanie częściej tworzyli sobie sytuacje bramkowe, jednak nie na tyle klarowne, by zdobyć choć jedną bramkę. W 57. minucie Lionel Messi zaprezentował swoje umiejętności, rozgrywając już swoją klasyczną akcję - zejście na lewą nogę na skraju pola karnego i strzał. Piłka jednak trafiła tylko w lewy słupek. Chwilę później zawodnik FC Barcelony świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale jeszcze lepiej obronił Allison, który rzucił się w lewy górny róg i sparował strzał. Argentyna grała, Brazylia zaś strzelała. W 71. minucie Firmino z Jesusem wymienili się rolami i teraz to ten drugi asystował pierwszemu. Zawodnik FC Liverpoolu musiał tylko sfinalizować świetną, indywidualną akcję 22-latka. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Brazylia melduje się w finale i swojego rywala pozna dopiero jutro nad ranem, po spotkaniu Chile z Peru.

Brazylia - Argentyna 2:0 (2:0)

19' Jesus, 71' Firmino

Brazylia: Alisson - Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos (64' Miranda), Alex Sandro - Casemiro, Arthur, Everton (46' Willian), Coutinho, Gabriel Jesus (80' Allan) - Firmino

Argentyna: Armani - Foyth, Pezzella, Otamendi, Tagliafico (85' Dybala) - De Paul (67' Lo Celso), Paredes, Acuna (59' Di Maria), Messi - Martinez, Aguero

Kartki: 40' Alves, 82' Allan - 9' Tagliafico, 40' Acuna, 56' Foyth, 58' Martinez, 90+3' Aguero