Pływanie - MEJ: męska sztafeta najlepsza w eliminacjach!

• Data publikacji: 03.07.2019, 12:56

W dalekim Kazaniu rozpoczęły się dziś pływackie Mistrzostwa Europy Juniorów z udziałem reprezentantów Polski. Już na dzień dobry, męska sztafeta 4x100 metrów stylem dowolnym pokazała klasę, wygrywając eliminacje. Kilkoro naszych pływaków awansowało też do półfinału.

Sztafeta mężczyzn 4x100 metrów stylem dowolnym okazała się najlepsza w porannych eliminacjach. Polacy (Jan Karolczak, Karol Jemielita, Kacper Piotrowski, Filip Orlicz) z czasem - 3:20.87 finiszowali przed Włochami oraz Brytyjczykami i wieczorem popłyną w finale.

Jednak jako pierwsza z awansu do półfinału tym razem, cieszyła się Daria Zielińska na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Pływaczka warszawskiej Polonii zajęła czwarte miejsce w sowim wyścigu, co ostatecznie dało jej dwunastą pozycję - 2:14.30. Najlepsze okazały się reprezentantki Węgier - Blanka Berecz (aktualna mistrzyni) - 2:09.75., Fanni Fabian - 2:10.34., oraz Dora Hathazi - 2:10.78.

W rywalizacji grzbiecistów, na dystansie 100 metrów, awans uzyskał też Jakub Mościcki. Mimo tego, że czas - 56.52, dał mu dopiero siedemnaste miejsce, to wyżej od niego było czterech Rosjan i dzięki temu Polak mógł być spokojny.

Damian Wiekiera oraz Mateusz Dubas również wystartują w półfinale, ale 200 metrów klasykiem. Lepszy okazał się Wiekiera, który zajął bardzo dobre ósme miejsce - 2:16.10. Dubas był dopiero siedemnasty - 2:17.98., ale wyżej było czterech Francuzów, co automatycznie przesunęło go do najlepszej szesnastki.

Świetnie spisała się Zuzanna Herasimowicz, która potwierdziła swoje wysokie aspiracje na 200 metrów grzbietem. Polka zajęła w porannych eliminacjach trzecie miejsce - 2:13.26.

Sztuka awansu nie udała się niestety pozostałym naszym zawodnikom - Adrianowi Jaśkiewiczowi, Wiktorii Dąbrowskiej, Marcie Klimek, Mikołajowi Malcowi, Ewie Jaszczuk oraz Aleksandrze Knop, która będzie tylko rezerwową w finale 400 metrów stylem zmiennym.