Tenis – Wimbledon: Linette odpada z turnieju debla

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 03.07.2019, 13:30

Magda Linette i Rumunka Irina Bara odpadły już w pierwszej rundzie turnieju deblowego. Nie udało im się sprawić niespodzianki i pokonać ubiegłorocznych finalistek. Amerykanka Nicole Melichar i Czeszka Kveta Peschke awansowały do kolejnej fazy turnieju po 69 minutach gry.

Magda Linette i Rumunka Irina Bara pierwszy raz grały wspólnie w deblu, a losowanie turnieju na kortach przy Church Road nie było dla nich łaskawe. Już w pierwszej rundzie trafiły na finalistki ubiegłorocznych zmagań, czyli Amerykankę Nicole Melichar i Czeszkę Kvetę Peschke. Mimo tego w pierwszym secie Polka i Rumunka nawiązały wyrównaną walkę. Choć został przełamane w trzecim gemie, to bardzo szybko i pewnie odrobiły stratę. Grały całkiem dobrze i wydawało się, że pierwsza partia zmierza do rozstrzygnięcia w tiebreaku. Niestety w końcówce górę wzięło doświadczenie rywalek. Melichar i Peschke zdobyły kolejnego breaka, którego już nie straciły, wygrywając seta 7-5.

W drugiej partii duet amerykańsko-czeski już zdecydowanie dominował na korcie. Linette i Bara nie były już w stanie skutecznie się bronić i zdołały wygrać tylko dwa gemy. Po 69 minutach gry to faworytki mogły się cieszyć z awansu do drugiej rundy. W niej zmierzą się z Amerykanką Desirae Krawczyk i Meksykanką Giulianą Olmos, bądź z Chilijką Alexą Guarachi i Amerykanką Sabriną Stantamarią.

Nicole Melichar/Kveta Peschke (USA/CZE) [7] – Irina Bara/Magda Linette (ROU/POL) 7-5 6-2