Neapol 2019: dzień 1. [ZAPIS LIVE]

Neapol 2019: dzień 1. [ZAPIS LIVE]

  • Data publikacji: 04.07.2019, 18:26

Już po raz 30. wystartowała Uniwersjada. Impreza, która odbywa się co dwa lata pomiędzy kolejnymi igrzyskami olimpijskimi, dostarcza kibicom wiele emocji zarówno latem, jak i zimą. Do zdobycia są 222 medale. Dziś do rywalizacji przystępują Polacy. Czy uda im się otworzyć tzw. worek z medalami? O tym przekonamy się już niedługo w naszej relacji live z włoskich aren sportowych!

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

Na dziś więc to już wszystko. Zapraszamy na kolejne relacje z Uniwersjady w Neapolu już jutro, gdzie o medale powalczą m.in. polscy judocy.

Judo - Niestety nie zakończymy pierwszego dnia Uniwersjady kolejnym medalem. Oleksii Lysenko (+90 kg) uległ w walce o brąz Uzbekowi Mukhammadkarimowi Khurramovi i zajął ostatecznie 5. miejsce.

Tenis stołowy - Niestety, nasi panowie nie poradzili sobie tak dobrze jak nasze panie. Polacy w składzie: Adrian Więcek, Jakub Folwarski i Adam Dosz przegrali 0:3 z Japończykami.

Pływanie - Polacy kończą finał sztafety 4x100 m dowolnym na szóstym miejscu - 3:18.03, a na podium Amerykanie, Brazylijczycy i Włosi.

Pływanie - Polki w szrafecie 4x100 m dowolnym kończą finałową rywalizację na siódmym miejscu - 3:47.59. Złoto dla Amerykanek, srebro dla Japonek, a brąz dla Włoszek.

Pływanie - Paweł Sendyk - 23.78, drugi w swoim półfinale, a ogólnie szósty i kwalifikuje się do jutrzejszego finału 50 m motylkiem.

Pływanie - Kacper Stokowski - 55.08 siódmy w sowim półfinale, a ogółem dwunasty i bez awansu do finału 100 m stylem grzbietowym.

Pływanie - Zaczęła się seria popołudniowa, w której w półfinałach popłyną - Kacper Stokowski (100m grzbietem), Paweł Sendyk (50 m motylkiem) oraz w finałach sztafety 4x100 m dowolnym.

Tenis stołowy - Doszło jednak do zmiany, bo Polki rywalizowały z Kanadyjkami. Nie przeszkodziło to naszym zawodniczkom i odniosły one drugie zwycięstwo w turnieju. Natalia Bajor 3:0 pokonała Alaynę Chan, Paulina Krzysiek 3:1 Justine Yeung, a Karolina Lalak 3:1 ograła Vidę Sieu.

Tenis stołowy - Rozpoczął się drugi mecz grupowy Polek, w którym naszymi rywalkami są Rumunki.

Judo - Przed szansą na medal stoi jednak Oleksii Lysenko! Awansował do walki o brązowy medal po zwycięstwie nad Fedirem Panko z Ukrainy! O brąz zmierzy się z Mukhammadkarimem Khurramovem z Uzbekistanu.

Judo - O brąz nie powalczy niestety również Anna Załęczna. Ona uległa Renee Lucht z Niemiec.

Judo - Urszula Hofman odpadła z repasaży. Polka przegrała z Węgierką Renatą Lorinc.

Strzelectwo - Brazdova ze złotem, Elavenil ze srebrem, Lin z brązem, a Stankiewicz tuż za podium. Tak kończy się rywalizacja w indywidualnym konkursie karabinu pneumatycznego 10 metrów.

Judo - Lysenko wciąż w grze o brąz! Polak pokonał Rustama Kotsoieva z Azerbejdżanu!

Strzelectwo - Niestety... Czwarte miejsce. Polka kończy z wynikiem 205,4. Do podium zabrakło jej 0,6 pkt. Medale rozdane zostaną pomiędzy Czeszką Lucie Brazdovą, Hinduską Varalivan Elavenil i Ying-Shin Lin z Tajwanu.

Strzelectwo - Ależ wyrównana walka! Stankiewicz świetnym strzałem na 10,8 punktu zrównuje się na 3. miejscu z reprezentantką Tajwanu! Jeszcze 4 zawodniczki na placu boju!

Szermierka - Nie będzie medalu w szpadzie kobiet. Anna Mroszczak przegrywa ćwierćfinał z Nickol Tal. zawodniczka z Izraela na podium - niespodzianka. Dodatkowa Polki ją będą pamiętały długo - najpierw wygrała z Jagodą Zagałą, teraz odprawiła Mroszczak.

Judo - Anna Załęczna w swoim pierwszym starciu repasażowym pokonała Veronikę Mohoric ze Słowenii.

Pływanie - Kacper Stokowski wystąpi w półfinale 100 m grzbietem, a Paweł Sendyk 50 m motylkiem.

Strzelectwo - Ależ ciasno! Stankiewicz z dorobkiem 103 punktów plasuje się na 5. miejscu i do trzeciego traci zaledwie 0,1 pkt.!

Judo - W pierwszym starciu repasażowym Lysenko pokonał Mateja Hajasa ze Słowacji.

Strzelectwo - Po 5 strzałach Stankiewicz na 6. miejscu ze stratą 0,4 pkt. do podium.

Strzelectwo - Aneta Stankiewicz zaczęła rywalizację w finale karabinu pneumatycznego na 10 metrów! Czy Polka do medalu w drużynie dołoży indywidualny?

Judo - W grze o brązowy medal jeet nadal Anna Załęczna (+70 kg). Nasza reprezentantka na otwarcie turnieju pokonała Rumunkę Cristinę Sirbulet. Następnie przegrała z Japonką Mayą Skibą i również trafiła do repasaży. Przypomnijmy również, że z dalszej rywalizacji odpadł Rafał Kozłowski (-90 kg).

Strzelectwo - Rozpoczął się finał karabinu pneumatycznego z udziałem Polki Anety Stankiewicz.

Judo - Oleksii Lysenko także ma za sobą dwa pojedynki. Najpierw uporał się przez ippon z Mongołem Odkhuu Tsetsentsengelem, ale potem okazał się słabszy od Koreańczyka Minjonga Kima i wystąpi w repasażach.

Szermierka - Martyna Swatowska nie poszła w ślady koleżanki. Przegrywa z Francuzką Alexandre Louis Marie 14:15.

Judo - Nieźle na tatami w Neapolu radzi sobie Urszula Hofman (-70 kg). Polka w drugiej rundzie pokonała Mongołkę Lkhagvadulam Sarantsetarg. Niestety w ćwierćfinale lepsza okazała się Japonka Shiho Tanaka i nasza judoczka wystąpi w repasażach.

Szermierka - Anna Mroszczak w ćwierćfinale! Polka pokonuje 15:14 Włoszkę Nicol Foiettę.

Szermierka - Pierwsza z Polek odpada z rywalizacji. Jagoda Zagała przegrywa z Nicol Tal 13:15.

Pływanie - Również żeńska sztafeta popłynie w finale. Dominika Sztandera, Daniela Georges, Agata Naskręt i Paulina Peda uzyskały czas - 3:49.38.

Pływanie - Sztafeta męska 4x100 m st. dowolnym awansowała do wieczornego finału. Polacy w składzie - Karol Ostrowski, Jakub Książek, Bartosz Piszczorowicz, Paweł Sendyk wygrali swój wyścig z czasem - 3:19.04.

Szermierka - Anna Mrozczak pokonuje Wenxue Shao 15:10, a Martyna Swatowska wygrywa Darię Martynyuk 15:13.

Strzelectwo - Mamy pierwszy medal! I to złoty! I to z rekordem Uniwersjady! Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska nie miały sobie równych w zmaganiach drużyn w karabinie pneumatycznym 10 m! Wygrały z wynikiem 1870,9! Podium uzupełniły Chinki z Tajwanu i Hinduski. Stankiewicz ma szansę na medal indywidualnie, jako jedyna z Polek weszła do zaplanowanego na 14:30 finału

Judo - Dwie walki ma za sobą Rafał Kozłowski (-90 kg). Najpierw w pierwszej rundzie pokonał przez ippon reprezentanta Liechtensteinu Rafaela Schwedingera, a potem przegrał z Rosjaninem Romanem Dontsovem.

Pływanie - Ostatnie indywidualne starty porannej sesji to 50 m motylkiem z udziałem Jakuba Książka i Pawła Sendyka. Po nich zaprezentują się sztafety.

Tenis stołowy - Mamy również wynik meczu Polek z reprezentantkami Mongolii. Polki wygrały 3:0, a w całym pojedynku oddały tylko seta rywalkom.

Szermierka - Komplet Polek w 1/16 finału. Swatowska zwycięża Nabeth 15:9. Kolejne rywalki Polek: Swatowska - Daria Martyniuk (Rosja), Zagała - Nickol Tal (Izrael) i Mroszczak - Wenxue Shao (Chiny)

Szermierka - Mroszczak pokonuje rywalkę z Hongkongu 15:5, Zagała zaś Japonkę 15:8. Swatowska prowadzi 7:4 z Francuzką. Czyżby trójka Polek w II rundzie? Oby.

Pływanie Trwa wyścig na 100 m klasykiem, płynie w nim Maciej Holub.

Strzelectwo - Brawo! Dla organizatorów Uniwersjady! Udało się opublikować wyniki pierwszej części rywalizacji pań w karabinie pneumatycznym. W takim tempie około października będzie Włochom nawet live score działało! Dwie polki mają za sobą już eliminacje. Obie nie wejdą do finału z całą pewnością. Katarzyna Komorowska jest 15., a Natalia Kochańska 17. Przed nami występ Anety Stankiewicz. Może jej pójdzie lepiej?

Szermierka - Znamy rywalki Polek w 1/32 finału. Anna Mroszczak zmierzy się z Debbie Ho Tik Lam z Hongkongu, Jagoda Zagała z Manaka Kaneki z Japonii, a Martyna Swatowska z Camille Nabeth z Francji.

Szermierka - Polki zakończyły fazę grupową. Jagoda Zagała z bilansem 5 wygranych - 1 porażka, Anna Mroszczak 4:1 i Martyna Swatowska 3:2. Czekamy na zakończenie pozostałych grup, by poznać drabinkę rundy pucharowej. Powinna się ona zacząć około 11:30.

Szermierka - Zagała i Swatowska mają na koncie po 4 wygrane w grupach. Z całą pewnością awansują do fazy pucharowej.

Pływanie - Tymczasem wystartowali grzbieciści na dystansie 100 m, a wśród nich Kacper Stokowski i Rafał Bugdol.

Pływanie - Zaczął się wyścig na 50 motylkiem z udziałem Pauliny Pedy. Niestety Włosi nie ułatwiają nam pracy, dlatego też wyniki podamy Państwu po zakończeniu sesji. Taką mamy przynajmniej nadzieję.

Tenis stołowy - Za chwilę drużyna kobiet rozpocznie rywalizację od meczu z Mongolią.

Pływanie - Trwają zmagania na 400 m stylem dowolnym mężczyzn z udziałem Zaborowskiego.

Pływanie -Swoje zmagania rozpoczynają też pływacy. Dziś zobaczymy m.in. Filipa Zaborowskiego, Paulinę Pedę, Kacpra Stokowskiego, Rafała Bugdola, Macieja Holuba, Jakuba Książka, Pawła Sendyka oraz sztafety.

Szermierka - Panie walczą w grupach, ale wyniki mamy szczątkowe i budzące wątpliwości. Poczekamy do zakończenia tej fazy rywalizacji.

Szermierka - Rywalizację zaczynają szermierze. To jedna z najbardziej "medalodajnych" dyscyplin w historii polskich startów na Uniwersjadach. Mamy nadzieję, ze podobnie będzie w Neapolu. Na początek rywalizacja indywidualna w szpadzie kobiet, w której zobaczymy Martynę Swatowską, Jagodę Zagałę i Annę Mroszczak. Zaczynamy od rywalizacji grupowej, która ustali rozstawienie przed fazą pucharową i pozwoli wyeliminować najsłabsze zawodniczki.

Relacja live rozpocznie się tuż przed 9:00. Do zobaczenia!