Copa America: sensacja! Peru gromi Chile i zagra w finale!

• Data publikacji: 04.07.2019, 08:24

Takiego wyniku nie spodziewano się nawet w Peru. Kraj Inków pokonał Chile 3:0 i melduje się w finale, gdzie czeka już Brazylia!

W ćwierćfinale Chile wyeliminowało Kolumbię, a Peru Urugwaj. Już pokonanie Ursów po rzutach karnych było zaskakujące, ale konkursy jedenastek rządzą się własnymi prawami, dlatego można było jakoś zrozumieć porażkę Urugwaju. Teraz jednak Peru mierzyło się z Chile, które całkiem dobrze dotychczas wyglądało.

Mecz od samego początku miał bardzo szybkie tempo. Obie drużyny nie kalkulowały i po prostu ruszyły do ataku. Zmarnowane sytuacje Cuevy i Aranguiza już w pierwszych ośmiu minutach mogły zapowiadać świetne widowisko i masę goli. I rzeczywiście już w 21. minucie zobaczyliśmy pierwsze trafienie. Andre Carrillo przedłużył dośrodkowanie w polu karnym, do piłki dopadł Edison Flores i wbił ją do siatki. 17 minut później było już 2:0 dla Peru! Tym razem ogromny błąd popełnił bramkarz Chile - Gabriel Arias. 31-latek wyszedł z bramki, by zablokować Andre Carillo. Warto jednak dodać, że skrzydłowy pędził tuż przy linii bocznej boiska i nie był poważnym zagrożeniem dla bramki! Carillo przedryblował bramkarza, dorzucił piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Yoshimar Yotun i silnym strzałem po ziemi zdobył gola. Do przerwy wynik 2:0 dla Peru.

Po zmianie stron Chile ruszyło do ataku całym zespołem. W 52. minucie Eduardo Vargas trafił tylko w słupek, chwile później bramkarz powstrzymał stał Jeana Beausejoura. W ostatnim kwadransie dobre sytuacje marnowali Vargas i Alexis Sanche, czyli zawodnicy, którzy stanowią o sile swojej reprezentacji. Dzisiaj byli jednak bezradni. W doliczonym czasie gry Renato Tapia popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Paolo Guerrero, a ten w sytuacji sam na sam nie mógł już tego zmarnować. Chwilę później VAR przyznał jeszcze rzut karny dla Chile. Do piłki podszedł Eduardo Vargas i ukoronował dzisiejszą niemoc swojej reprezentacji, marnując jedenastkę. Tym samym Peru zagra w finale Copa America z Brazylią. Warto przypomnieć, że obejrzeliśmy spotkanie w takiej konfiguracji w tegorocznej edycji. Canarinhos wówczas pokonali Peru 5:0! Czy tak skończy się również finał? O tym dowiemy się w niedzielę. Dzień wcześniej zaś rozegrane zostanie spotkanie o 3. miejsce pomiędzy Chile i Argentyną.

Chile - Peru 0:3 (0:2)

21' Flores, 38' Yotun, 90+1' Guerrero

Chile: Arias - Beausejour, Maripan (89' Castillo), Medel, Isla - Vidal, Pulgar, Aranguiz - Sanchez, Vargas, Fuenzalida (46' Sagal)

Peru: Gallese - Advincula, Zambrano, Abram, Trauco - Tapia, Yotun, Carrillo (71' Polo), Cueva (80' Ballon), Flores (50' Gonzales) - Guerrero

Kartki: 74' Pulgar, 86' Sagal - 72' Advincula