Pływanie - MEJ: Knop popłynie w finale

• Data publikacji: 04.07.2019, 11:42

Aleksandra Knop awansowała do finału 400 metrów stylem dowolnym, a Filip Orlicz i Adrian Jaśkiewicz do półfinałów 100 metrów stylem dowolnym i 200 motylkiem.

Aleksandra Knop awansowała do finału 400 metrów stylem dowolnym, zajmując w porannych eliminacjach ósme miejsce - 4:16.20. Do końca rywalizacji musiała drżeć o wynik, ale szczęśliwie udało się. Druga z Polek - Klaudia Skibiak spisała nieco gorzej i sklasyfikowana została na 28. pozycji - 4:27.50. Natomiast najszybsza była Niemka - Isabel Gose - 4:14.12.

Do półfinałów zaś przeszli Filip Orlicz oraz Adrian Jaśkiewicz. Orlicz, na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, zajął podobnie jak jego koleżanka ósme miejsce - 50.31. Pozostałym naszym zawodnikom nie udało się dalej awansować. Kacper Piotrowski był 19. - 50.94., Oskar Jemielita 30. - 51.43., a Szymon Jaworski 43. - 51.84. Wygrał Włoch Thomas Ceccon - 49.60. Natomiast Jaśkiewicz, w rywalizacji na 200 metrów motylkiem, finiszował jako piąty - 2:01.42. Na dodatek, o prawie sekundę, poprawił swój rekord życiowy. Najszybszy okazał się Czech Adam Hloben - 1:58.72.

Niestety, sztuka awansu nie powiodła się również Przemysławowi Sochańskiemu - 2:05.42 i 18. miejsce oraz Mateuszowi Dubasowi - 2:06.04 i 20. miejsce, którzy startowali na 200 metrów stylem zmiennym. Choć obaj poprawili swoje życiówki, to okazało się to niewystarczające