Tenis – Wimbledon: Rosolska z awansem

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 04.07.2019, 13:33

Alicja Rosolska i Astra Sharma udanie rozpoczęły turniej na kortach Wimbledonu. Polsko-australijski duet pokonał w dwóch setach Rosjankę Witaliję Diatczenko i Kazaszkę Julię Putincewą. W drugiej rundzie może być jednak trudniej.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Co prawda zaczął się on świetnie dla Alicji Rosolskiej i Astry Sharmy, gdyż przełamały one już w pierwszym gemie, jednak tej przewagi nie udało się utrzymać. Było ku temu blisko, bo po wyjściu z 0-40 przy stanie 2-1 Polka i Australijka były raczej bliższe powiększenia przewagi, niż jej utracenia, ale w końcówce zabrakło im zimnej krwi. Straciły breaka, gdy serwowały na 6-4. Witalija Diatczenko i Julia Putincewa doprowadziły do tiebreaka. W nim nie miały najmniejszych szans. Rosolska i Sharma oddały im tylko jeden punkt, dzięki czemu wygrały pierwszą partię.

Druga część spotkania była lepiej kontrolowana przez duet polsko-australijski. Znów udało im się szybko zdobyć przewagę, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 3-0. Rywalki były bliskie odrobienia strat, ponieważ zdobyły breaka na 2-3, jednak serwując po wyrównanie wygrały tylko jeden punkt. Odzyskanej przewagi Rosolska i Sharma już nie straciły, dzięki czemu zagrają w drugiej rundzie.

W niej spotkają się z Niemką Anną-Leną Groenefeld i Holenderką Demi Schuurs. Rozstawiona z "8" para pokonała w pierwszej rundzie Australijki Monique Adamczak i Ellen Perez. Bardzo wyrównany mecz zakończył się wynikiem 6-7(5) 6-1 9-7.

Alicja Rosolska/Astra Sharma (POL/AUS) – Witalija Diatczenko/Julia Pitincewa (RUS/KAZ) 7-6(1) 6-3