Tenis - Wimbledon: Linette pokonuje Anisimovą i zagra w III rundzie!

• Data publikacji: 04.07.2019, 19:00

W drugiej rundzie Magda Linette trafiła na młodą, bardzo groźną przeciwniczkę. Amanda Anisimova to półfinalistka tegorocznego French Open. Od samego początku meczu nie było widać, że to Amerykanka jest wyżej w rankingu WTA. Polka bardzo dobrze radziła sobie z serwisem rywalki co przyniosło efekt już w trzecim gemie. Linette zdobywając przełamanie na 2:1 szybko odskoczyła na dwa gemy przewagi dzięki dobremu serwisowi. W kolejnych gemach obie tenisistki utrzymywały swój serwis co skutkowało wygraniem seta przez naszą reprezentantkę 6:4.

W drugim secie również to Magda lepiej prezentowała się na korcie. Większość jej zagrań sprawiało sporo problemów Amerykance, która nie radząc sobie z tymi zagraniami po prostu wrzucała piłki w siatkę. Tym razem jedyne przełamanie w secie miało miejsce w piątym gemie. Znowu tej sztuki dokonała Madzia, która bardzo przybliżyła się do wymarzonego awansu do trzeciej rundy. Kluczowy dla losów seta jak i spotkania okazał się ósmy gem, w którym serwowała Polka. Gem ten trwał ponad 11 minut, w którym obie panie miały swoje szanse na wygranie go. Na szczęście dla polskich fanów to Magda wyszła obronną ręką z tej batalii odskakując Anisimovej na 5:3. Kolejny gem do 0 wygrała Amerykanka. Półfinalistkę Roland Garros z tego roku stać było jeszcze na doprowadzenie do stanu 5:5. Jednak Magda Linette w odpowiednim momencie wrzuciła wyższy bieg i wygrała dwa kolejne gemy, które dały jej awans do trzeciej rundy Wimbledonu!