Neapol 2019 - Pływanie: Paweł Sendyk w finale, solidne sztafety

• Data publikacji: 04.07.2019, 19:50

Paweł Sendyk awansował do finału 50 metrów stylem motylkowym, a solidny występ w finałach zanotowały obie sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym.

Paweł Sendyk spisał się bardzo dobrze w rywalizacji na 50 metrów motylkiem. W swoim półfinale zajął drugie miejsce ex aequo z Rosjaninem Danilem Markovem, uzyskując dokładnie taki sam czas jak w eliminacjach - 23.78. Ostatecznie sklasyfikowany został na szóstym miejscu, a zwyciężył William Yang z Australii - 23.39.

Nieco gorzej poszło Kacprowi Stokowskiemu, który nie zdołał awansować do finału 100 m stylem grzbietowym. Polak zajął w swoim wyścigu siódme miejsce - 55.08, co ostatecznie uplasowało go na dwunastej pozycji. Najszybszy okazał się Amerykanin Justin Ress - 53.47.

Jako ostatnie na neapolitańskiej pływalni pojawiły się sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym, które już walczyły o medale. Rywalizację zdecydowanie zdominowały amerykańskie drużyny, a polskie teamy zajęły odpowiednio siódme (Polki - 3:47.59) i szóste (Polacy - 3:18.03).