Neapol 2019 - Tenis stołowy: świetne otwarcie żeńskiej drużyny

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 04.07.2019, 20:02

Żeńska drużyna w dobrym stylu otworzyła imprezę, pokonując po 3:0 Mongolię oraz Kanadę. Tyle szczęścia co koleżanki z reprezentacji nie miał męski zespół, który uległ Japonii 0:3.

Występujące w składzie - Natalia Bajor, Paulina Krzysiek, Karolina Lalak oraz Sandra Wabik - Polki rozpoczęły zawody od dwóch przekonujących zwycięstw. Na otwarcie zagrały z reprezentantkami Mongolii i w trzech pojedynkach singlowych przegrały tylko jednego seta. Trudniejszym wyzwaniem wydawało się pokonanie Kanadyjek. Biało-czerwone wykonały jednak swoje zadanie doskonale. Najbardziej doświadczona z zespołu, czyli aktualna mistrzyni Polski w singlu Natalia Bajor wygrała swój mecz 3:0, pozostałe z zawodniczek oddały rywalkom po jednym secie.

Polska - Mongolia 3:0

Paulina Krzysiek - Doljinzuu Batbayar 3:0 (11:3, 11:4, 11:8)

Natalia Bajor - Undram Munkhbat 3:1 (11:7, 11:9, 4:11, 11:5)

Sandra Wabik - Munkhnaran Radnaajamba 3:0 (11:1, 11:2, 11:5)

Polska - Kanada 3:0

Natalia Bajor - Alanya Chan 3:0 (11:4, 11:4, 11:5)

Paulina Krzysiek - Justina Yeung 3:1 (11:6, 9:11, 11:6, 11:5)

Karolina Lalak - Vida Sieu 3:1 (11:6, 11:13, 11:3, 11:5)

Zdecydowanie gorzej poszło męskiej drużynie. Polacy mieli jednak za rywali jednych z faworytów do złota - Japończyków. Azjaci zdeklasowali naszych reprezentantów, bowiem tylko Adrian Więcek zdołał ugrać jednego seta. Okazję na rehabilitację nasi reprezentanci będą mieli jutro, kiedy to zagrają ze Szwajcarami.

Polska - Japonia 0:3

Adrian Więcek - Yusuke Sadamatsu 1:3 (9:11, 9:11, 11:6, 7:11)

Jakub Folwarski - Asuka Sakai 0:3 (4:11, 9:11, 7:11)

Adam Dosz - Fumiya Igarashi 0:3 (6:11, 6:11, 8:11)