Neapol 2019: dzień 2. [ZAPIS LIVE]

Neapol 2019: dzień 2. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 05.07.2019, 18:20

Pierwszy dzień rozgrywanej w Neapolu Uniwersjady okazał się dla Polaków bardzo szczęśliwy. Po złote medale sięgnęła drużyna kobiet w karabinie. Dziś zawody rozkręcą się na dobre i liczymy, że kolejni reprezentanci Polski pojawią się na podium.

 

Program dnia

 

Starty Polaków

 

Relacja na żywo

To wszystko na dziś. Zapraszamy na nasze kolejne relacje.

Tenis stołowy - Nasi panowie podzielili los koleżanek z reprezentacji i nie zobaczymy ich w ćwierćfinale. W 1/8 finału przegrali z Chinczykami 0:3, nie ugrywając nawet seta.

Pływanie - Nie będzie finału Filipa Zaborowskiego. Polak przez większą część swojego półfinału plasował się w tyle stawki i z czasem 1:49,83 zajął 6. miejsce. To zbyt słabo by myśleć o finale. To wszystko z pływalni w Neapolu, na której dzisiejszego wcześniejszego wieczora emocje niewielkie.

Pływanie - Już za chwilę drugi i ostatni akcent sesji wieczornej w Neapolu. W półfinale 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn popłynie Filip Zaborowski, który w eliminacjach swój wyścig wygrał. Oby tak samo było za chwilę.

Siatkówka mężczyzn - Mamy to! Wygrywamy w trzecim secie 25:23, a w całym spotkaniu 3:0, na otwarcie turnieju siatkarskiego Uniwersjady Neapol 2019! Brawo, Polacy!

Siatkówka mężczyzn - Jest wyrównanie! 23:23. Emocje na, mamy nadzieję, koniec spotkania! BĘDZIE PIŁKA MECZOWA! 24:23!

Siatkówka mężczyzn - Wychodzimy na trzypunktowe prowadzenie, jednak rywale z Ameryki Południowej skracają dystans do 2 oczek. Jest 21:19 i jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa w całym spotkaniu!

Siatkówka mężczyzn - Widowisko zauważalnie przyspieszyło, w drugiej przerwie technicznej na prowadzeniu Polacy 18:16.

Szermierka - Koniec walki. Martin Rubes w finale, Wojciech Kolańczyk z brązowy,m medalem. Czechy wygrywa półfinał 15:13

Siatkówka mężczyzn - Trzeci set jest niezwykle wyrównany, ale to my jesteśmy bliżej sukcesu! 15:13 dla naszych.

Szermierka Po sześciu minutach walki 12:9 dla Czecha.

Siatkówka mężczyzn - Canarinhos zdecydowanie poprawili jakość ataku po przyjęciu piłki, dorównali w tym aspekcie Polakom. Tymczasem wychodzimy na prowadzenie i jest już 10:9! Zapowiada się fascynujący, aczkolwiek trudny set. 10:10.

Szermierka - Wyrównała się walka w drugiej rundzie. Mamy 10:8 dla Rubesa.

Siatkówka mężczyzn - Pierwsza przerwa techniczna, Brazylijczycy muszą uznać wyższość Polaków, 8:6 dla biało-czerwonych.

Szermierka - Wyprzedza Polaka Czech. Kolańczyk naciera pierwszy, ale albo po zasłonie rywal trafia, albo jest ułamek szybszy. 4:7 z perspektywy naszego szpadzisty.

Szermierka - Dwie minuty walki za nami jest remis. Długo to trwa, najpierw Kolańczyk miał problem z bronią, tera jego rywal otrzymuje pomoc medyczną.

Siatkówka mężczyzn - Wymiana ciosów, ale to my przodujemy w liczbie punktów. 5:4. W setach 2:0 dla biało-czerwonych!

Szermierka - Kolańczyk i Rubes już na planszy. Zaczynamy półfinał Uniwersjady.

Siatkówka mężczyzn - Czas na trzeciego seta, wyszliśmy na prowadzenie, ale błyskawicznie dwoma punktami odpowiedzieli Brazylijczycy. W punktach przegrywamy 2:1.

Siatkówka mężczyzn - Piłka setowa! 24:11 - na prowadzeniu Polacy. Szybko skończyliśmy drugiego seta, w ogólnym rozrachunku jest 2:0! Brawo, Polska!

Siatkówka mężczyzn - Ależ szybko to wszystko się dzieje! 13 punktów przewagi, a na tablicy 23:10.

Szermierka - Już za chwilę Wojciech Kolańczyk powalczy z Czechem Martinem Rubesem w półfinale turnieju szpadzistów.

Siatkówka mężczyzn - Zagrywka jest to element, nad którym Brazylijczycy muszą solidnie popracować. Na 29 prób tylko 6 kończyło się zdobyciem punktu. Na tablicy widnieje 18:7!

Siatkówka mężczyzn - Druga przerwa techniczna. Prowadzimy 16:5 i jeżeli nie wydarzy się katastrofa, w setach będzie już 2:0!

Siatkówka mężczyzn - 9 punktowe prowadzenie, jest 10:1. Zapowiada się na błyskawiczny set.

Siatkówka mężczyzn - Cóż za nieporadność Brazylijczyków! Przez błędy stracili już 7 punktów w całym spotkaniu. Mamy 8:1. Przerwa techniczna.

Siatkówka mężczyzn - Weszliśmy w drugą część z wielkim przytupem. Prowadzimy 6:1!

Pływanie - Bardzo blisko medalu był Paweł Sendyk! Polak zajmuje w finalle 50 metrów motylkiem czwarte miejsce, tracąc do podium 0,15 sekundy. Złoto dla Australijczyka Yanga.

Siatkówka mężczyzn - Zaczynamy i wychodzimy na prowadzenie w drugim secie! Jednak Brazylijczycy szybko wyrównują, lecz błyskawicznie odpowiadamy i już jest 2:1 dla naszych! Ależ dynamiczny początek. Jest już 3:1!!!

Siatkówka mężczyzn - Tak jest! Koniec seta. Prowadzimy w całym spotkaniu 1:0, za chwilę początek drugiego seta.

Siatkówka mężczyzn - Przerwa dla Brazylii, a po przerwie punkt dla naszych rywali. 24:22, na prowadzeniu wciąż Polacy!

Siatkówka mężczyzn - Będziemy mieli piłkę setową dla Naszych! 24:21!

Pływanie Na arenie w Neapolu rozpocznie się za chwilę sesja wieczorna zmagań pływackich. Największe emocje czekają nas już o godzinie 18:02, kiedy to w finale na 50 metrów stylem motylkowym popłynie Paweł Sendyk. Ponad godzinę później - o 19:19 półfinał 200 metrów stylem klasycznym z Filipem Zaborowskim.

Siatkówka mężczyzn - Ależ wyrównane jest to spotkanie! 21:22 dla Polski!

Siatkówka mężczyzn - Cios za cios, ale to Brazylijczycy są na prowadzeniu. 20:19.

Siatkówka mężczyzn - Brazylijczycy odrobili straty i doprowadzili do remisu. 17:17.

Tenis stołowy - Niestety, Polki uległy w 1/8 finału Rosjankom 0:3 i odpadły z rywalizacji. Paulina Krzysiek przegrała z Ianą Noskową 1:3, Natalia Bajor uległa 2:3 Walerii Szczerbatych, a Karolina Lalak nie ugrała nawet seta w spotkaniu z Marią Malaniną.

Siatkówka mężczyzn - Druga przerwa techniczna z prowadzeniem naszych Orłów! 16:12.

Siatkówka mężczyzn - Biało-czerwoni są niezwykle skuteczni w ataku piłkami zdobytymi po przyjęciu. Aktualny wynik 14:12.

Siatkówka mężczyzn - Na 11 zagrywek Polaków aż 4 kończyły się asem serwisowym! Jest 12:9.

Siatkówka mężczyzn - Przerwa techniczna. 8:5 dla Polaków. Brazylijczycy popełnili już 3 błędy serwisowe.

Siatkówka mężczyzn - Punkt za punkt. Prowadzimy 6:4.

Siatkówka mężczyzn - Silne rozpoczęcie meczu przez Polaków. W 1 secie jest już 4:1 dla biało-czerwonych!

Siatkówka mężczyzn - Zaczynamy spotkanie Polska - Brazylia.

Siatkówka mężczyzn - Już za 8 minut rozpocznie się mecz Polaków, rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Brazylii!

Szermierka - Nie będzie medalu polskich florecistek. Renata Tomczak przegrała 9:15 z Rumunką Maliną Calugreanu. To oznacza, że w turnieju nie mamy już żadnej Polki.

Szermierka - Koniec turnieju także dla Katarzyny Lachman. Polska florecistka 8:15 przegrała z Koreanką Hyeji Kim.

Tenis stołowy - Polacy w decydującym meczu o drugie miejsce w grupie pokonali Szwajcarów 3:2. Najpierw Jakub Folwarski pokonał Larsa Poscha 3:1, w drugim meczu Adrian Więcek uległ 2:3 Lionelowi Weberowi. Polaków na prowadzenie wyprowadził Michał Bankosz, wygrywając 3:0 z Yoanem Rebetezem. W czwartym meczu Folwarski okazał się gorszy od Webera i przegrał 1:3. Decydujący mecz z Poschem 3:0 wygrał Więcek i zapewnił drużynie drugie miejsce w grupie.

Szermierka - Świetnie do połowy walki prezentowała się Aleksandra Jeglińska. Ostatecznie przegrała jednak z Węgierką Viktorią Mesteri 13:15 i odpadła z turnieju.

Szermierka - Dobrych wieści ciąg dalszy. Cała trójka polskich florecistek w 1/16 finału. Katarzyna Lachman wygrała z Fruzsiną Zambo-Golya z Węgier 15:11, Aleksandra Jeglińska z Rachel Zhang z USA 15:14, zaś Renata Tomczak także w stosunku 15:14 wyeliminowała Słowaczkę Michalę Cellerovą.

Szermierka - Rywalem Kolańczyka w półfinale będzie Czech Martin Rubes.

Szermierka - Mamy medal w szpadzie! Wojciech Kolańczyk pokonuje Włocha Velaerio Cuomo 15:12 i o 18:30 powalczy w półfinale! Brawo! Brawo!

Judo - Włoch Tiziano Falcone lepszy od Stępnia. A to oznacza, że dziś już żegnamy się z areną zmagań judoków.

Judo - Po porażce Taurulisa z turnieju odpada także Morka. A więc pozostanie nam kibicowanie jednemu reprezentantowi Polski.

Judo - Dalej nie będzie natomiast walczyć Vanessa Machnicka, bo jej pierwsza rywalka odpadła w ćwierćfinale.

Szermierka - Katarzyna Lachman kończy rywalizację w grupie z czterema zwycięstwami. Przed Polkami walki bezpośrednie.

Judo - To jeszcze nie koniec emocji na dziś. Lee zakwalifikował się do półfinału co oznacza, że Damian Stępień wystąpi w repasażach.

Szermierka - Bardzo zacięty pojedynek Kolańczyka z Mideltonem, ale to właśnie Polak wychodzi z zaciętej końcówki zwycięsko i to jednym decydującym trafieniem - 15:14. W 1/4 finału Polak zmierzy się z Valerio Cuomo z Włoch lub Alexem Duducem ze Słowacji.

Szermierka - Wojciech Kolańczyk jako jedyny z Polaków zakwalifikował się do 1/8 finału szermierczego turnieju szpadzistów i walczy z Luidgim Mideltonem z Francji, czyli pogromcą Macieja Bielca. W tej chwili remis 10:10.

Szermierka - eliminacje grupowe rozpoczęły właśnie florecistki. Aleksandra Jeglińska pokonała trzy rywalki, a Renata Tomczak dwie. Czekamy jeszcze na wyniki Katarzyny Lachman.

Judo - Ksawery Morka także nie sprostał swojemu rywalowi. Jeśli marzy o medalu musi liczyć, że Litwin Deividas Tarulis wejdzie do półfinału.

Strzelectwo - Nie będzie dziś finału zawodów strzeleckich z udziałem reprezentanta Polski. Grzegorz Długosz zajął w kwalifikacjach jedenaste miejsce z wynikiem 570 pkt. Do awansu w pistolecie pneumatycznym zabrakło mu trzech punktów.

Tenis - Trwa mecz Piotra Matuszewskiego z Francuzem Lucasem Poullainem.

Judo - Niestety! Damian Stępień nie sprostał reprezentantowi Korei i dał się rzucić na ippon. Polakowi pozostaje mieć nadzieję, że uda mu się wejść do repasaży.

Szermierka - Damian Michalak również odpada na etapie 1/16 finału. Polak uległ dość zdecydowanie 8:15 Lorenzo Buzziemu z Włoch.

Szermierka - Bardzo brawurowa była pogoń Macieja Bielca za Mideltonem. Polak z 4:9 wyrównał na 9:9, ale ostatecznie po emocjonującej końcówce uległ reprezentantowi Francji - 14:15.

Szermierka - Wojciech Kolańczyk jest już w najlepszej 16-tce turnieju! Polak w drugiej rundzie pokonał Charlesa-Erica Oswalda ze Szwajcarii 15:12. W jego ślady nie pójdzie chyba Maciej Bielec, który przegrywa z Luidgim Mideltonem 4:8, ale walka jeszcze trwa.

Judo - Kolejne dobre wieści z rywalizacji judoków. Ksawery Morka pokonał Słowaka Jozefa Benko przez ippon i jest 1/8 finału kategorii -73 kg.

Strzelectwo - Trwają eliminacje w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Startuje w nich Grzegorz Długosz.

Szermierka - Maciej Bielec dopełnia formalności i po wygranej z Holendrem Rendy Postmą melduje się w gronie najlepszych 32 szpadzistów tegorocznej Uniwersjady. Komplet naszych zawodników w tej fazie.

Judo - Świetna walka Damiana Stępnia! Polak w szybko poradził sobie z Amerykaninem Josephem Westem i jest 1/8 finału turnieju w kategorii -81 kg. W walce o ćwierćfinał zmierzy się z Koreańczykiem Moon Jin Lee.

Tenis - Już niedługo na kort tenisowy numer 3 wyjdzie Piotr Matuszewski. Jego rywalem będzie Francuz Lucas Poullain.

Szermierka - Świetnie rozegrany pojedynek ma też za sobą Damian Michalak. Polak w ekspresowym i imponującym stylu rozbił Czecha Kristiana D'Amico 15:3. W kolejnej rundzie rywalem Polaka będzie Włoch - Lorenzo Buzzi. Swojej walki w pierwszej rundzie pojedynków bezpośrednich nie rozpoczął jeszcze Maciej Bielec.

Tenis stołowy - W meczu o zwycięstwo w grupie Polki mierzyły się z Rumunkami. Niestety, to rywalki okazały się lepsze i wygrały pewnie 3:0. Natalia Bajor uległa Irinie Ciobanu 1:3, Paulina Krzysiek przegrała 0:3 z Adiną Mhlaleą Diaconau, a Sandra Wabik nie sprostała Alinie Georgianie Zaharii, przegrywając 0:3.

Szermierka - Wojciech Kolańczyk faktycznie zaliczył bardzo dobrą końcówkę pojedynku z Duńczykiem i jest już w 1/16 finału. Tam zmierzy się z Azerem Ruslanem Hasanovem lub Charlesem-Ericiem Oswaldem ze Szwajciarii.

Szermierka - Swoją walkę 1/32 finału prowadzi już Wojciech Kolańczyk, który w tej chwili przegrywa 8:9 z Philleasem Le Quang Huyem z Danii. Oby w końcówce walki nasz zawodnik walczył lepiej.

Pływanie - Daniela Georges dopiero z 23. wynikiem eliminacji, a to stawia nas w takiej sytuacji, że z porannych eliminacji awansuje tylko Filip Zaborowski na 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn. Słaby występ naszych reprezentantów.

Szermierka - Świetnie w eliminacjach grupowych spisał się ostatni z Polaków. Wojciech Kolańczyk wygrał pięć pojedynków, a przegrał tylko jeden. Przed nami kolejne rundy rywalizacji - to już będą walki bezpośrednie.

Judo - Walki trwają już także w kategoriach męskich. Na występy Polaków chwilkę jeszcze poczekamy, bo obaj zmagania rozpoczną od drugiej rundy.

Pływanie - Daniela Georges w swoim wyścigu zajęła 2. miejsce z czasem 57,14, ale może być tu podobnie jak w przypadku Dominika Bujaka. Dobry wyścig, a potem brak awansu do półfinału, bo czas rewelacyjny nie jest. Czekamy na koniec zmagań i będziemy wiedzieć.

Judo - Złe wieści z tatami. Walcząca w wadze do 63 kilogramów Vanessa Machnicka przegrała w pierwszej rundzie przez ippon z Francuzką Yasmine Horlaville.

Tenis - Dominik Nazaruk w drugiej rundzie! Polak pewnie 7-6 6-1 wygrał z Lucą Keistem z Austrii.

Pływanie - Spieszymy donieść, że Dominik Bujak ostatecznie nie zmieścił się w 16-tce wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym mężczyzn. Czekamy na ostatnią przedstawicielkę naszej reprezentacji o poranku na pływalni w Neapolu. Będzie to Daniela Georges, która wystartuje na 100 metrów stylem dowolnym.

Judo - Dzień powoli zaczyna się też na arenie zmagań judoków. Dziś walce zobaczymy troje reprezentantów Polski - Vanessę Machnicką, Damiana Stępnia i Ksawerego Morkę.

Pływanie - Dobry start Dominika Bujaka w czwartym wyścigu 200 metrów stylem zmiennym mężczyzn. Drugie miejsce dał mu czas 2:02,81. Przed dwoma ostatnimi wyścigami eliminacyjnymi Polak jest 7., więc jest szansa na awans. Tej nie ma już Marcel Wągrowski, który był ostatni w swoim wyścigu - 2:04,93.

Szermierka - Z rezultatem 3:3 eliminacje grupowe zakończył Maciej Bielec, ale jeszcze lepiej poszło Damianowi Michalakowi, który odniósł cztery zwycięstwa i dwie porażki! Brawo!

Pływanie - W piątym wyścigu na dystansie 100 metrów stylem klasycznym kobiet Dominika Sztandera zajmuje ostatnie miejsce z rezultatem 1:11,44. To 29. miejsce eliminacji. Na razie mamy jedno zwycięstwo i dwa ostatnie miejsca drugiego dnia rywalizacji.

Szermierka - Za nami eliminacje grupowe Macieja Bielca. kończy te zmagania z bilansem remisowym (3:3). Damian Michalak jeszcze walczy. Na razie jego bilans to trzy wygrane i dwie porażki. Na swoje eliminacje czeka jeszcze Wojciech Kolańczyk.

Pływanie - Oj, nie poszedł w ślady kolegi Kacper Stokowski, który w swoim wyścigu był pierwszy, ale... od końca. Czas 1:52,52 dał mu dopiero 34. miejsce.

Pływanie - Doczekaliśmy się startu Polaków i pędzimy ze znakomitymi informacjami. Filip Zaborowski wygrywa swój wyścig eliminacyjny na 200 metrów stylem dowolnym - 1:49,78. Miejmy nadzieję, że w kolejnym wyścigu w jego ślady pójdzie Kacper Stokowski.

Szermierka - Maciej Bielec i Damian Michalak nadal dość solidarnie. Dwa zwycięstwa i jedna porażka na koncie Polaków.

Plywanie - Rozpoczynamy zmagania na pływalni w Neapolu. W sesji porannej piątka Polaków. Jako pierwsi - na dystansie 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn wystartują: Filip Zaborowski w 7. wyścigu oraz Kacper Stokowski w 8. wyścigu. Rywalizacja zaczyna się o 9:30, więc trochę sobie na Polaków poczekamy.

Tenis - W pierwszej rundzie turnieju tenisowego na kort wychodzi już Dominik Nazaruk. Polak zmierzy się z Lucą Keistem ze Szwajcarii.

Szermierka - Dobry początek Macieja Bielca i Damiana Michalaka, którzy solidarnie zwyciężyli pierwsze pojedynki eliminacji grupowych!

Szermierka - Ruszamy z drugim dniem Uniwersjady w Neapolu. Jedną z pierwszych konkurencji, która się rozpocznie będzie szermierka. W eliminacjach szpadzistów mężczyzn wystąpią Maciej Bielec, Wojciech Kolańczyk i Damian Michalak.