Tenis - Wimbledon: Rosolska za burtą w grze deblowej

• Data publikacji: 05.07.2019, 14:43

Alicja Rosolska nie powtórzy wyniku sprzed roku gdzie awansowała do półfinału. Dziś Polka wraz z Australijką Astrą Sharmą przegrały z niemiecko-holenderską parą Anna-Lena Groenefeld/Demi Schuurs 3-6, 0-6 .

Pierwszy set od początku układał się po myśli Niemki i Holenderki, które przy stanie 2-1 po raz pierwszy odebrały serwis Rosolskiej i Sharmie, a następnie podwyższyły przewagę do stanu 4-1. Polce i Australijce niestety nie udało się odrobić strat i ostatecznie przegrały pierwszą partię 3-6.

W drugim secie przewaga Groenefeld i Schuurs nie podlegała żadnej dyskusji. Niemka i Holenderka wykorzystywały każdą szansę na zdobycie przewagi, a Rosolska i Sharma były przy tym bezradne i nie ugrały rywalkom ani jednego gema.

Wimbledon druga runda gry podwójnej kobiet:

Alicja Rosolska/Astra Sharma (Polska/Australia) - Anna-Lena Groenefeld/Demi Schuurs (Niemcy/Holandia) 3-6, 0-6