Neapol 2019 - Strzelectwo: Długosz odpadł w eliminacjach

• Data publikacji: 05.07.2019, 16:06

Grzegorz Długosz zajął 11. miejsce w eliminacjach w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Reprezentant Polski nie awansował do finału Uniwersjady.

W 6 seriach eliminacji Polak uzyskał wynik 570 punktów. W poszczególnych seriach osiągał rezultaty: 92, 97, 96, 93, 95 i 97. Długosz został sklasyfikowany na 11. miejscu i do awansu do finału zabrakło mu 3 punktów. W eliminacjach i w finale najlepszy był Daehun Park. W finałowej rywalizacji już po pierwszej części zawodów Koreańczyk jako jedyny miał na swoim koncie wynik ponad 100 punktów. Potem powiększył jeszcze swoją przewagę i wygrał z rezultatem 243,8. Jest to rekord Uniwersjady. Jako ostatni wyeliminowany został Bowen Zhang, a brązowy medal zdobył Sajad Poorhosseini Lafmejani.

W konkurencji trap zabrakło reprezentantów Polski. Wśród kobiet wygrała Wan-Yu Liu z Tajwanu przed Włoszką Fiammettą Rossi i Kazaszką Sarsenkul Rysbekową. Mistrzem Uniwersjady w trapie został rodak Liu, Kun-Pi Yang. Podium uzupełnili Słowak Filip Marinow i Włoch Wiktor Werentin.