Giro Rosa: Niewiadoma pierwszą liderką!

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 05.07.2019, 16:30

Drużyna Canyon/Sram Racing okazała się najlepsza w jeździe drużynowej na czas na inauguracyjnym etapie Giro Rosa. Liderką została Katarzyna Niewiadoma. Ekipa CCC-Liv zajęła trzecie miejsce.

Pierwszym etapem wyścigu Giro Rosa była jazda drużynowa na czas. Kolarki miały do przejechania 18 km z Cassano Spinola do Castelanii po pofałdowanej trasie z dwoma podjazdami. W wyścigu startują cztery Polki: Katarzyna Niewiadoma (Canyon/Sram Racing), Małgorzata Jasińska (Movistar), Anna Plichta (Trek Segafredo) i Marta Lach (CCC-Liv).

Najlepszy czas wykręciła ekipa Katarzyny Niewiadomej Canyon/ Sram Racing 31:41 i aż do samego końca nikt nie poprawił tego rezultatu. Dzięki temu liderką została Katarzyna Niewiadoma i jutro zobaczymy ją w różowej koszulce. Drugie miejsce z czasem 32:05 zajął duński zespół Bigla Pro Cycling. Podium uzupełniła polska ekipa CCC-Liv, która pojechała w czasie 32:26. Zespół Anny Plichty Trek - Segafredo wykręcił szósty czas - 32:48. Movistar z Małgorzatą Jasińską zajął ósme miejsce z czasem 33:22.