Tenis - Wimbledon: Kubot i Melo grają dalej!

• Data publikacji: 05.07.2019, 17:03

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Australijczyków Alexa de Minaura i Matta Reada 6-7, 6-4, 6-3, 7-6 (10) i awansowali do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie. Obydwie pary wygrywały swoje gemy serwisowe, choć Australijczykom przychodziło to z dużo większym trudem. Ostatecznie żadna z par nie została przełamana przez dwanaście gemów i w ten oto sposób doszliśmy do tie-breaka. Ten był niesamowicie zacięty, de Minour i Reid prowadzili nawet 6-2 i mieli cztery piłki setowe, ale Kubot i Melo doprowadzili do wyrównania 6-6. Po kolejnych akcjach obydwie pary naprzemiennie miały okazję na zakończenie seta, ale ostatecznie przy stanie 12-11 ta sztuka udała się Australijczykom.

W drugiej partii przez pierwsze cztery gemy nie mieliśmy przełamań, ale w piątym gemie drugiego seta Kubot i Melo odebrali serwis Australijczykom i wyszli na prowadzenie 3-2. Do końca seta już żadna z par nie straciła swojego podania, więc Kubot i Melo wygrali drugą partię 6-4 i wyrównali stan rywalizacji w setach na 1-1.

W trzecim secie już w trzecim gemie przy stanie q-1 Polak i Brazylijczyk przełamali Australijczyków i wyszli na prowadzenie 2-1, ale po chwili powiększyli przewagę do stanu 3-1. Po kolejnych czterech rozegranych gemach mieliśmy 5-3 dla Kubota i Melo. Wtedy też po raz drugi w trzecim secie Polak i Brazylijczyk przełamali de Minaura i Reida, dzięki czemu wygrali trzeciego seta 6-3 i wyszli na prowadzenie w setach 2-1.

Czwarta partia była bardzo podobna do pierwszej. Ponownie przez dwanaście gemów żadna z par nie została przełamana, a więc o losach tego seta zadecydował tie-break. Tym razem lepiej rozpoczęli go Kubot i Melo, którzy prowadzili 4-2, ale de Minaur i Reid błyskawicznie wyrównali na 4-4, a następnie mieli dwie piłki setowe przy stanie 6-4. Na szczęście polsko-brazylijska para najpierw wyrównała na 6-6, a następnie miała piłkę meczową przy stanie 7-6. Australijczycy wygrali jednak dwa kolejne punkty i ponownie mieli piłkę setową, ale ponownie z opresji wyszli Kubot i Melo. Ostatecznie przy stanie 11-10 Polak i Brazylijczyk wygrali punkt przy serwisie rywali, dzięki czemu wygrali tie-breaka i awansowali do kolejnej rundy.

Wimbledon druga runda debla:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Alex de Minaur/Matt Reid (Australia) 6-7 (11), 6-4, 6-3, 7-6 (10)